Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie radiowe samochodu

25 Maj 2005 19:41 1979 10
  • Poziom 9  
    Jakis czas temu skradziono mi samochod, na moje nieszczescie nie odnalazl się do dzis. Ostatnimi czasy zastanawiam sie czy jest jakas mozliwosc namierzania samochodow droga radiowa na wlasna reke ( cos na styl LoJack), mam kilka pomyslow jak to ma wygladac dzialanie tego systemu tylko nie wiem skad mozna zalatwic nadajnik radiowy, ktory nadawalby sygnaly radiowe na odleglosc przynajmniej 150 - 200 metrow, oraz jakis do tego odbiornik.
  • Poziom 28  
    Zapoznaj się moze z rozwiązaniem już gotowym o zasięgu ok 1000m link
    http://www.activa-sc.net.pl/ (MILENIUM FX) typowo do samochodu
    albo ze sterownikiem na tej stronie http://www.elmes.pl/ RP 501 (nadajnik odbiornik ) znacznie tańszy o zasięgu ok 500m do różnych zastosowań
  • Poziom 9  
    dzieki za odpowiedz, ale chyba sie niezrozumielismy. Chodzi mi o nadajnik i odbiornik dzieki ktoremu bede mog zlokalizowac samochod a nie dowiedziec sie co zostalo otwarte i czy zaloczyl sie alarm. podobno jest jaks mozliwosc zrobienia to za pomoca nadajnika ktory nadaje i za pomoca odbiornika ktory odbiera sygnal im mocniejszy tym blizej samochodu. Bo tak jak pisalem mam pomysl jak zlokalizowac samochod powiedzmy do 1km. tylko co mi to da jak tam bedzie 1000 garazy wiec wtedy za pomoca odbiornika radiowego moge go namiezyc nawet do 1 metra
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czyli chcesz założyc coś w stylu "polowanie na lisa". HArcerze się w to kiedyś bawili: był ukryty nadajnik i antena kierunkowa z odbiornikiem, który pikał tym częściej, im bliżej był nadajnika. Tylko wyjaśnij mi po co ci urządzeni, którego zasięg miałby wynieść 150 - 200 m, a nawet niech i wynosi 5 km (z górką)? Jak chcesz odzszukac swoje auto? Chcesz z taką anteną jeździć tam i z powrotem po całym kraju i może poza jego granicami??? Tu kłaniają sie profesjonalne systemy oparte na gps i systemach radiowego namierzania. Jest firma, która montuje nadajniki w autach, a w przypadku kradzieży LATA SAMOLOTEM w celu odnalezienia auta.
  • Poziom 9  
    własnie chodzi mi o cos takiego, tylko myslalem o duch ukrytych uzadzeniach jedno to GSM-z pakietem bezpieczne auto a drugi to wlasnie taki nadajnik radiowy. GSM wskazywal by mi samochog powiedzmy do 1 km. a nastepnie ten teren przeczesywal bym za pomoca odbiornika. A jeżeli chodzi o takie formy co odnajduja samochod to urzadzenie kosztuje ok 2500 i abonament 100 a mi chodzi o cos co ja moze TY i inni mozemy to zrobic za 50% zecy i uzywac za darmo
    Wiesz.Wątpię żebym zrobił samolot za 50 % ceny :D
    Niestety koszty takiego namiezrzania są dość duże. Można zainstalować sobie zestaw gsm, a jak, odpukać, świsną autko, to zwrócić się do policji o namierzenie za pomocą stacji przekaźnikowych. A co ci da takie własnoręczne poszukiwanie, nawet jak ci się uda odnaleźć auto? Pójdziesz i powiesz: panowie złodzieje, oddajcie mi mój samochód?
  • Poziom 9  
    po 1 nie licze na to ze ktos za 50% ceny bedzie latac szukac mi samolotu, po 2 sam wiem jak policja szukala mojego ostatnio skradzinego auta. Po 3 ja sam nie poszukasz napewno policja go nieznajdzie bo jak mowia maja waznejsze sprawy
    A co za auto ci skubnęli i jakie w nim miałeś zabezpieczenia?
  • Poziom 9  
    Mercedes Vito, zabezpieczenie: orginalny alarm bercedesa na karte coś na styl do bankomatu. Ale dlatego chce zrobić takie namierzanie bo te lobuzy wydzwaniali i moja rodzine straszyły. Chcieli zebym go wykupil. Ale od czego sa polisy