Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDA-9853R - Nie daje znaku życia - dioda nie świeci

kamil trx 22 Maj 2015 17:18 570 5
  • #1 22 Maj 2015 17:18
    kamil trx
    Poziom 17  

Cześć wszystkim,

wpadło mi w ręce radio Alpine CDA-9853R. Dostałem je za darmo jako niesprawne od sąsiada, któremu pomagałem przy samochodzie, którego nie mógł odpalić (akcja się dzieje w UK, więc proszę się nie dziwić :) ).
    Radio jest bardzo stare, nie ma wejścia USB ani czytnika kart SD, ani nawet żadnego najzwyklejszego wejścia AUX na przednim panelu :cry: . Wygląda też dosyć dziwnie, bo nie ma przycisków do wyboru kanałów pod wyświetlaczem. Pewnie przyciski góra dół to obsługują, więc funkcjonalnie też tak sobie.
    Wiem, że nie jest to żaden Pioneer ani Sony, ale to ponoć dość przyzwoita marka (w każdym razie tak słyszałem) więc pomyślałem, że może warto by je reanimować.

Nie ma do niego kostki z kablami, ale jest naklejka na grzbiecie, więc zgodnie z nią podłączyłem zasilanie z prostownika do ładowania akumulatorów. Niestety nie było żadnej reakcji: mała dioda POWER-IND na panelu czołowym nie świeci.
    Zacząłem od sprawdzenia bezpiecznika - sprawny. I szczerze mówiąc nie bardzo wiem, co dalej. Dlatego będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Wytrwałym dziękuję za przeczytanie tego przydługiego postu, a moderatora proszę o przeniesienie do właściwego działu, jeśli nie trafiłem na właściwy.
    Pozdrawiam :)

0 5
  • #2 22 Maj 2015 17:21
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

To jest dział dla profesjonalistów!
    Czy podłączyłeś oba plusy czyli ACC + BATT ?

0
  • #3 22 Maj 2015 17:36
    kamil trx
    Poziom 17  

Dzięki za przeniesienie i podpowiedź.

Nie. Nie widzę tu na naklejce ACC. Podłączyłem tylko Battery Lead i Ground Lead.

0
  • #5 23 Maj 2015 16:57
    kamil trx
    Poziom 17  

Dzięki za instrukcję.
    Znalazłem ten dodatkowy pin (u mnie nazywa się to "Switched Power (Ignition) Lead") i podłączyłem ponownie, tym razem z dwoma plusami wg Twoich wskazówek. Niestety efektów brak.

Ale zwróciłem uwagę, że numery pinów z instrukcji nie pokrywają się z tymi z naklejki na radiu.
    U mnie to: 1 - Switched Power (Ignition)
    8 - Ground
    16 - Battery

A w instrukcji: 6 - Ignition
    7 - Ground
    9 - Battery

Więc się zacząłem zastanawiać, czy może tu nie tkwi problem. Nie ryzykowałem jednak podłączenia zgodnie z instrukcją, wbrew naklejce na moim radiu, żeby czegoś nie sfajczyć.

0
  • #6 24 Maj 2015 01:10
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Na naklejce mogą być zgodne z numeracją kostki a w instrukcji ustalili po ogólnej chronologii ;).
    Jeśli po podaniu żółtego i czerwonego na +12V nadal nie startuje znaczy jest usterka a tutaj musi rzucić okiem i podejść narzędziami fachowiec :)

0