Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E.13 Egzamin zawodowy - maj czerwiec lipiec 2015 - Technik Informatyk

22 Maj 2015 18:17 4347 17
  • Poziom 8  
    Temat powstał po to, żeby się wymieniać zestawami zadań z egzaminu. :P
    Ponoć ma być więcej zestawów i częściej mają być zmieniane zestawy, więc dzielcie się wszystkimi informacjami.
  • Poziom 11  
    grzegciu napisał:
    Temat powstał po to, żeby się wymieniać zestawami zadań z egzaminu. :P
    Ponoć ma być więcej zestawów i częściej mają być zmieniane zestawy, więc dzielcie się wszystkimi informacjami.

Ważne tylko jest to, aby ludzie, którzy mają dostęp do materiałów chcieli się dzielić nimi (mogą być skany, fotki, zadań oraz kryteriów egzaminatora).

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    A może zamiast liczyć na drapane opiszecie z czym macie problem konkretnie jakieś przykłady i wtedy zaczniemy się uczyć wspólnie?

Ja mam problem z wyliczaniem maski podsieci np dla 9 komputerów i potrzebuje wykonać 100 takich podsieci jakie będą adresacje: sieci, hostów, broadcast?
    Jaki port potrzebny jest do pptp i co to jest GRE orz jak to skonfigurować?
    Dodatkowo dostałem od wykładowcy router sprzętowy tp-link z zainstalowanym softem OpenWrt jak to skonfigurować do czytania automatycznie pena, stworzenie kilku sieci wi-fi konfiguracja dhcp.

Pomoże ktoś z tymi zagadnieniami ?
  • Poziom 10  
    Slyszalam, ze egzaminy sa od 25 maja juz. Jak ktos bedzie mial w tym tygodniu to PROSZE piszcie ! :D :D
  • Poziom 9  
    Kolega miał w poniedziałek 25 maja, do zrobienia był:
    -1 kabel standard B rj45,
    -konfiguracja routera (ustawienie IP na 10.0.0.1) jako accespointa do tego ustawienie DHCP z rutera przedział 10.0.0.10-0.20,
    -klient miał dostawać IP dynamicznie z routera przez karte sieciową bezprzewodową usb,
    -ustawienie na serwerze IP 10.0.0.2,
    -dodanie klienta i serwera do GRUPY ROBOCZEJ LanX<-nr stanowiska,
    -mapowanie dysków , trzeba było utworzyć folder "dane" na dysku C na serwerze do tego utworzyć użytkownika jkowalski i nadać mu uprawnienia do tego folderu chyba tylko do odczytu a dla administratora pełne, dysk miał być widoczny na kliencie,
    -Przy konfiguracji routera trzeba robić zrzuty,
    -nie było switcha ani obliczania podsieci,

Myślę, że pomogłem,
  • Poziom 10  
    Super ! Dzieki za informacje ! :D

A na tym serweze to chyba trzeba bylo najpierw zainstalowac AD i tam dodac uzytkownika ?
  • Poziom 9  
    Zapomniałem dopisać, nie trzeba instalować AD wystarczy założyć konto jkowalski na kliencie oraz serwerze i dodać je do tej samej grupy roboczej
  • Poziom 9  
    To jak to zrobic bez AD?
  • Poziom 10  
    Doladnie, bez AD da sie to zrobic ?
    Probowalam po zainstalowaniu AD zmienic grupe robocza i nie moglam.

Moze w zadaniu nie ma wprost zapisane ze trzeba zainstalowac AD, a zdajacy sam musi to wiwedziec.

Udalo sie Wam to zrobic bez AD?

PISZCIE WIECEJ O EGZAMINIE !
  • Poziom 9  
    Musicie założyć konto na serwerze i na kliencie( panel sterowania--> nowe konto).Nie trzeba instalować AD i dodawać klienta do domeny wystarczy ta sama grupa robocza.
  • Poziom 10  
    Hm.... AveYa zastanawiam sie .......
    Ja u siebie nie moge zmienic na serwerze grupy roboczej - ale mam zainstalowane AD.
    Chyba, ze odinstalowalabym AD i wtedy moze sie uda. Ale pytanie jest o sensownosc tego zadania, skoro wszystko robilismy w AD i o to chodzi miedzy innymi w serwerach ?
    Znalazlam cos takiego. PAtrz UWAGA !
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/w...-between-a-domain-a-workgroup-and-a-homegroup.

Hm .... no ale z drugiej strony faktycznie, skoro serwer i komputer ma byc w grupie domowej, to nie moga byc w domenie jednoczesnie, ....czyli pewnie tego AD nie trzeba bedzie instalowac.

AveYa , a czy Tobie udalo sie to zadanie zrobic ?

Dodano po 4 [minuty]:

AveYa , a jaki miales numer zadania - bo to tez wazne !
  • Poziom 8  
    ja mam za tydzień :D
    9-12. na SK mamy dużo o Linuxie, a na PLSK o Win Serwer 2012.
    Właśnie wrzucam sobie je na Virtual Boxa, a mieliście coś z Linux ?
  • Poziom 9  
    Ja jeszcze nie miałem egzaminu więc nie wiem jaki to nr zadania :D. Tak na virtualboxie udało mi się to zrobić, w szkole też robiliśmy coś takiego na 100% się da BEZ AD

EDIT:
    Jestem po egzaminie, łatwizna. Jest do zrobienia to co napisałem wyżej + jakieś drobne zadanka typu, zmiana nazwy SSID itp.
    NR ARKUSZA TO 01
  • Poziom 9  
    Witam i jak tam wszyscy mają taki sam egzamin? Tez mam wątpliwości co do tworzenia tych kont użytkowników. Trzeba je zrobić przez użycie przystawki "zarządzanie komputerem"?
  • Poziom 9  
    Można, ale nie trzeba. Koledzy robili różnie, obydwa sposoby są dobre.
  • Poziom 9  
    Okej. Wszyscy mieli to samo? Teleinformatycy też? Kwalifikacja w sumie ta sama..
  • Poziom 8  
    Witam, pisal ktos moze ostatnio e.13 i napisal by jakie byly zadania?