Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot do wieży JVC FS SD7R

22 Maj 2015 18:42 1710 18
  • Poziom 9  
    Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem używanej wieży JVC FS SD7R.

Niestety,kupiłem ją bez pilota.Oryginalny nowy jest droższy od tej wieży.Udało mi się kupić tanio używany pilot od innej wieży JVC.Model pilota to RM-RXUV5R.
    Prawie wszystkie funkcje działają ale dla mnie najważniejsze:bass i treble niestety nie.Rozebrałem tego pilota i tam obok układu scalonego znalazłem zworki.Może ktoś by mi podpowiedział czy zwierając odpowiednie punkty uruchomiłbym funkcje regulacji barwy tonu ?? Bardzo mi zależy,bo wieża jest fajna i ma przyjemny dżwięk.
    Załączam zdjęcia i będę wdzięczny za każdą poradę.
  • Poziom 39  
    Wprowadź zmiany a przekonasz się sam :)
  • Poziom 9  
    Trochę się boję ,że zepsuję sprawnego pilota.Przydałaby się może aplikacja układu scalonego widocznego na zdjęciu.Ciężko odczytać po tych symbolach co to za układ.Może ktoś wie?
  • Poziom 27  
    A czy sprawdzałeś np. aparatem fotograficznym lub telefonem czy kiedy przyciskasz te funkcje dioda pilota emituje światło.
  • Poziom 9  
    Tak,sprawdzałem,działają.A treble i bass nie dadzą się regulować.Nie bardzo wierzę że te funkcje są uszkodzone w urządzeniu.Nie mam możliwości pożyczenia oryginalnego pilota aby się upewnić na 100%.
  • Poziom 9  
    A może ktoś wie, czy da się wyprowadzić przyciski bass,treble na płytę czołową urządzenia z wewnątrz.Nie mam schematu,niestety.
  • Poziom 9  
    Tak,znam tę instrukcję.Pilotem,który posiadam/JVC-zdjęcie powyżej/nie da się tego zrobić.Pilot ma przyciski TREBLE i BASS ale nie reagują.Pilot pochodzi od wieży JVC z magnetofonem/mniej więcej z tego samego okresu/.
    Pomóżcie mi rozwiązać problem bezpośrednim sterowaniem tymi funkcjami albo "ulepszeniem"pilota.Szkoda mi pozbywać się tej wieży ,ładnie gra i wygląda. :cry:
  • Poziom 39  
    Jedyne wyjście - nabądź pilot do tego zestawu.
  • Poziom 9  
    Łatwo powiedzieć.Na aukcjach internetowych nie ma , a w sklepie kosztuje aż 237 zł (!!!).Co ciekawe nie spotkałem też zamienników, a w tzw.uniwersalne też nie sterują tych dwóch funkcji. Za całą wieżę w b.dobrym stanie dałem 100 zł.
    Nie ma wyjścia ??
  • Poziom 27  
    lepsza opcja to zakup pilota logitech Harmony najlepiej używkę w licytacji , jest tego sporo.W bazie kodów znajdziesz zapewne do swojej wieży.Jeżeli Ci za drogo to po ustawieniu możesz sprzedać za podobną cenę a jeszcze lepiej to zakupić taniego pilota programowanego z innego i zaprogramować go kodami z Harmony
  • Poziom 9  
    Może ktoś wie gdzie się dowiedzieć jaki na pewno
    jest (numer,nazwa) model pilota do zestawu JVC FS SD7R ??
    Może ktoś ma i mi odczyta z obudowy pilota ? Gdzie szukać w internecie ?
  • Poziom 9  
    Po dwóch latach wracam do tematu. Sprawy w dalszym ciągu nie załatwiłem. Kupiłem nawet jeszcze jednego pilota łudząco podobnego do oryginału o nazwie RM-RXU7000R i też nie działają opisane wyżej funkcje.Miałem możliwość pożyczenia na chwilę oryginalny pilot i wszystkie funkcje działają jak trzeba. A więc przyczyna jest w systemie pilota a nie odbiornika.
    Mam prośbę do forumowiczów.Podobno da się zmusić posiadane przeze mnie piloty do współpracy z wieżą FS SD7R przez odpowiednie zmiany w połączeniach układu scalonego w pilocie (zdjęcia powyżej).Niestety nie znalazłem nigdzie w internecie schematów w/w pilotów i oryginalnego aby porównać połączenia.Może ktoś z forumowiczów mi pomoże.
    Oryginalny pilot nazywa się RM-SFSSD7R. Mam teraz więcej czasu i chętnie bym poeksperymentował w tym temacie. Pomożecie ?
  • Poziom 39  
    Miałeś oryginał, mogłeś rozebrać i sprawdzić ustawienia zworek .
    Albo teraz ćwicz metodą prób i błędów, nie masz aż tak wiele opcji ;)
  • Poziom 9  
    Oryginalnego pilota miałem 5 minut. Zworki łączyłem na wiele sposobów i nic. W kilku przypadkach pilot w ogóle nie działał, w jednym przypadku było nawet zwarcie. Nie wiem czy te zworki na zdjęciu powyżej do tego służą, może nie. Najlepiej chyba porównać schematy ideowe obydwu pilotów i oryginalnego i wykonać odpowiednie mostki-połączenia. Nawet w instrukcji serwisowej tego zestawu nie ma schematu pilota. Gdzie zdobyć ?
  • Poziom 39  
    Schematu pilota nie dostaniesz nigdzie . Może być w nim inny układ i tak nie uzyskasz tego czego potrzebujesz najbardziej.
  • Poziom 9  
    Nie rozumiem. To schemat tego pilota to jakaś tajemnica a całej wieży już nie ? Może być w nim inny układ ale może być też taki sam jak na zdjęciu. Spróbuję napisać do JVC. Może oni mi tu pomogą...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nikt Ci nie pomoże. Nie pytaj bo stracisz czas.
    Piloty nie podlegają serwisowi/naprawie/ tylko wymianie na nowy zatem producenci nie podają schematu :)
  • Poziom 9  
    No i jest . Znalazł się. Leżał na bazarku wśród dziesiątek innych pilotów. Właściciel zaskoczony że chcę kupić pilota którego nie chciał nikt od kilku miesięcy handlu.
    Tak oto stałem się posiadaczem oryginalnego pilota do mojego ulubionego zestawu JVC -FSSD7R. I to za 25 zł (po lekkim targowaniu się). Nawet nie zniszczony.
    Zamykam temat,dziękuję za wszystkie cenne porady.