Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka - Bosch czy Electrolux ?

ciaper 23 May 2015 00:06 12933 10
SterControl
    ciaper
    Level 10  
    Zastanawia mnie kwestia którego producenta lepiej wybrać...

Bosch SMV53L50EU (Link)
    czy
    ELECTROLUX ESL 5340LO (Link)
    ???

A może Electrolux ESL6374RO (Link)
    Dziwny model - nie ma go na stronie producenta w ogóle...
  • SterControl
  • Helpful post
    Przemeek1988
    Level 22  
    Również uważam ,że jak zmywarka to Bosch/Siemens. Podany przez ciebie model jest bardzo dobry - parametry ,jakość wykonania (Made in Dillingen - Germany) tylko na plus.
  • SterControl
    ciaper
    Level 10  
    A Electrolux jest dużo gorszy jakościowo ?
    Obydwie marki mają środek plastikowy czy metalowy ?

W sumie cenowo stoją te zmywarki na tym samym poziomie, tylko Electrolux ma ciekawą funkcję - FlexiLift - umożliwia podnoszenie i obniżanie kosza, przez co mieści się więcej...
  • Helpful post
    Przemeek1988
    Level 22  
    Bosch ma metalowe dno i też ma system podnoszenia górnego kosza i w tym przypadku nazywa się to system VarioFlex (składane półki i przegródki w koszach) + RackMatic (regulacja wysokości górnego kosza w trzech poziomach).
    Electrolux nie jest zły i robi dobry sprzęt jako producent. .Ale Bosch w zmywarkach doszedł do perfekcji nie tylko pod względem wykonania urządzenia ale także i w kwestiach użytkowych, domywania naczyń etc.
    hessto
    Level 16  
    Zmywarki naprawde dobre Siemens SN65E011EU ew SN65L033EU lub SN55L580EU
    Dawno bosch --> a teraz mam siemens naprawde super ale sama firma logo bosch/siemens nie jest!!!
  • Helpful post
    Przemeek1988
    Level 22  
    hessto wrote:
    Zmywarki naprawde dobre Siemens SN65E011EU ew SN65L033EU lub SN55L580EU
    Dawno bosch --> a teraz mam siemens naprawde super ale sama firma logo bosch/siemens nie jest!!!

Co ?

Bosch i Siemens to 100% to samo, ten sam wyrób ,te same materiały ,ta sama taśma produkcyjna ,ci sami pracownicy inny design to jedyne co różni te produkty.

B/S/H = Bosch und Siemens Hausgeräte = Bosch i Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego..
    enforces
    Level 17  
    Electrolux ESL6374RO to chyba model z ub. roku stąd jego atrakcyjniejsza cena w porównaniu do modelu serii niższej.

Quote:
    A Electrolux jest dużo gorszy jakościowo ?

jak dla mnie Electrolux to czołówka sprzętu AGD.
    Zukes
    Level 10  
    Jestem właścicelem 3 zmywarki siemens. Każdy kolejny model był gorszy. Ten pod względem awaryjności jest tragiczny. Siemens=Bosch. Szukajcie czegoś innego - to moja rada
    hessto
    Level 16  
    Zukes wrote:
    Jestem właścicelem 3 zmywarki siemens. Każdy kolejny model był gorszy. Ten pod względem awaryjności jest tragiczny. Siemens=Bosch. Szukajcie czegoś innego - to moja rada

To każda tez Miele są awaria jaki grzałka padło kupic nowa 700zł!!! LOL
    Gdzie pisze siemens duzo awaria? czy panel czy grzadła spadło ????
    Kolega tez ma kupic nowa zmywarki bosch pompa z grzałka padło to pech ale ma gwarancja to wymiana na nowa no dalej praca jest ok.
    MKV
    Level 12  
    A którą zmywarkę wolnostojącą byście polecili? Bo modele powyżej to chyba są do zabudowy?
    To będzie moja pierwsza zmywarka ale z tego co pamiętam przy kupnie pralki z Bosch/Siemens polecano mi te modele, które były wyprodukowane z Niemczech lub w Polsce, trochę mniej te z Chin a kompletnie odradzano te wyprodukowane w Turcji...
    W tym przypadku też tak jest?

Np BOSCH SMS 53L62EU ??