Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odczyt licznika Tauron - ile pokazuje?

23 Maj 2015 10:47 11853 6
  • Poziom 2  
    Przepraszam za pytanie bo może trochę głupie ale proszę o podanie ile dokładnie pokazuje licznik bo wg tauronu jest to 3964kWh i tyle widnieje na rachunku. Według mnie to jest 396,4kWh ale prosze o potwierdzenie. Odczyt licznika Tauron - ile pokazuje?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    ferumbras napisał:
    Według mnie to jest 396,4kWh ale prosze o potwierdzenie.

Też mi się tak wydaje. Wyraźnie widać kropkę przed cyfrą 4.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie jest kolega pierwszy i ostatni który zauważył błąd tauronu odnośnie odczytu liczników, zdarza się to nader często i jest to błędnie wprowadzenie danych. Jak widzimy na zdjęciu przecinek ma bardzo duże znaczenie i należy jak najszybciej zareagować.
  • Poziom 34  
    niewolno2 napisał:
    zdarza się to nader często i jest to błędnie wprowadzenie danych

Dziwne, że nie wyłapują takich błędów, przecież rachunek jest wtedy prawie dziesięciokrotnie większy.
  • Poziom 39  
    kosmos99 napisał:
    Dziwne, że nie wyłapują takich błędów, przecież rachunek jest wtedy prawie dziesięciokrotnie większy.

Nie zmienia to faktu że o swoje należy zadbać i nie ufać ślepo w papier. Komu powinno zależeć na tym aby nas nikt nie "wyd...ł"? Wiele przykładów pokazuje że nawet jak operator przyzna się do błędu to zawsze winny jest systemu a prawda jest taka że zawsze winny jest czynnik ludzki bo kto jak nie człowiek fizycznie wprowadza dane do systemu. Przecinek w lewo czy w prawo jakie to ma znaczenie tylko że później to kto jak nie my sami musimy udowodnić że nie jesteśmy wielbłądem i racja leży po naszej stronie.
  • Poziom 34  
    A co się dzieje w przypadku jeśli następny odczyt jest prawidłowy?
    Rachunek wyjdzie ujemny?