Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ściągnąć simlocka z xpiera z1 compact (Orange)

ekodarck 23 Maj 2015 12:02 5535 14
  • #1 23 Maj 2015 12:02
    ekodarck
    Poziom 8  

Witam, czy da się ściągnąć w domowych warunkach simlocka z sieci Ornage na xperii z1 compact? czy tylko operator to moze zrobic. chce dodac ze jestem w innej sieci a telefon kupilem na allegro, teraz chcialem wgrac nowego androida ale okazuje sie ze bez zdjetego simlocka moge se tylko pomarzyc. prawda? pomóżcie.

0 14
  • Pomocny post
    #2 23 Maj 2015 12:24
    gracjan55
    Poziom 36  

Moża w domu, wystarczy zakupić kod do simlocka na znanym portalu aukcyjnym. Za darmo nie ma możliwości.

1
  • Pomocny post
    #3 23 Maj 2015 12:25
    arem
    Poziom 39  

Androida wgrasz bez zdejmowania simlocka. Jak chcesz go odblokować to wujek google podał mi dość dużo stron na których jest podane co i jak. Oczywiście usługa nie jest darmowa.
    Tak na szybko to przypomniała mi się strona www.simlock48.pl..

1
  • #4 23 Maj 2015 12:26
    ekodarck
    Poziom 8  

A ile kosztuje taka zabawa?

0
  • #6 23 Maj 2015 12:36
    ekodarck
    Poziom 8  

ale wiecie co tak patrze na to www.simlock48.pl.. i nie wiem czy ten ewentualny kod sciagnie tego simclocka. bo nie chodzi mi o mozliwosc wlozenia innej karty niz orange bo ja od ponad roku mam inna karte takze pod tym wzgledem nie ma simcloka ale chcac usunac bootloadera i wgrac nowe oprogramowanie ponoc z zablokowanym bootloaderem sie nie da nic wgrac.

0
  • #7 23 Maj 2015 13:08
    Adrian4477
    Poziom 31  

W takim razie szukaj poradników w sieci jak odblokować bootloader. Żeby wgrać oprogramowanie nie musisz mieć odblokowanego.

0
  • #8 23 Maj 2015 13:18
    ekodarck
    Poziom 8  

Juz znalazłem tylko bootloadera idzie ściągnać jesli telefon komórkowy nie jest orygilanie zablokowany. Ponoć takie praktyki stosuje w Polsce tylko Orange, gdzieś to znalazlem. Nie jest problemem wgrac nowe oprogramowanie bo juz tak robilem ale zawsze po zainstalowaniu nowego androida pojawia się to pierd....ne logo Orange i wszystkie ich firmowego aplikacje które mi nie sa do niczego potrzebne. I zeby to obejsc ponoc trzeba usunac Orangowe blokady simlock.

0
  • #9 23 Maj 2015 13:59
    gracjan55
    Poziom 36  

Skoro pojawia się logo orange tzn. że wgrywałeś brandowany soft.

0
  • #10 23 Maj 2015 15:51
    ekodarck
    Poziom 8  

Nie wiem, wgrywałem za pomoca "Sony PC Companion 2.1", sciaglem tez gdzies na pc androida 5.0 ale zeby go wgrac tym calym flastoolem to ponoc musi ten bootloader ustawiony w pozycji YES a u mnie jest NO. w kazdym badz razie doczytałem sie ze ta blokade moze znesc tylko serwis lub operator orange. zona ma ten sam telefon tylko kupiony gdzie indziej. i u niej juz od tygodnia aktualizowal sie android na lollopopa a u mnie jest caly czas komunikat ze w urzadzeniu jest zainstalowana aktualna wersja systemu. nie wiem czy wogole jest sens sie bawic skoro to tyle zachodu.

0
  • #11 23 Maj 2015 16:09
    gracjan55
    Poziom 36  

Zacznij trochę szukać a dowiesz się więcej. Po pierwsze jeśli chcesz używać w innej sieci niż orange to trzeba zdjąć simlocka. A jeśli chcesz wgrać czysty soft to trzeba użyć flashtoola, o pccompanion tylko aktualizuje oprogramowanie w telefonie. Nie ma znaczenia czy telefon ma zablokowany bootloader.

0
  • #12 23 Maj 2015 16:21
    ekodarck
    Poziom 8  

Szukam od wczoraj i jedni piszą ze można drudzy ze nie można. Sam już nie wiem czy trzeba odblokowywać ten bootloader czy nie.

1
  • Pomocny post
    #13 23 Maj 2015 17:56
    gracjan55
    Poziom 36  

forum.android.com.pl/topic/153391-flashowanieinstalowanie-oficjalnegostockowego-romu-za-pomoca-flashtoola/#entry2710183 i przeczytaj niebieski napis na początku.

2
  • Pomocny post
    #14 25 Maj 2015 00:54
    winmap
    Poziom 30  

Dziwne że Orange zakłada jeszcze Simlocki. W dodatku do tego tel. Na twoim miejscu poszedł bym do serwisu. Zaczniesz grzebać i uwalisz bootloader, oprogramowanie.
    Wgl. z tego co wiem Orange powinno Ci ściągnąć blokadę za darmo. Jakieś tam przepisy kiedyś wchodziły ale mogę się mylić.
    Oczywiście jak zakupiłeś tel. u nich i masz papiery.
    Sam nie zdziałasz nic za darmo.

1
  • #15 13 Maj 2016 17:28
    ekodarck
    Poziom 8  

Tak masz rację. Już działa. Dzięki za info. Pozdro

0