Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napęd Somfy SGS 502 jaka jakość

Knopers10 23 May 2015 12:42 12222 7
 • Helpful post
  #2
  lz11980
  Level 18  
  Czesc, zamontowałem kilka tych marketówek ale bez rewelacji, jedyny plus to to że w czasie gwarancji wymiana na nowe podzespoły bez problemu, osobiście radzę poczekać, dołożyć i kupić coś ze sredniej półki: Faac , Nice, Hormann, Proteco, BFT, Came itd. Generalnie montuję je tylko wtedy gdy klient sam je zakupi bo wtedy i gwarancyjne użerania są po stronie klienta.
 • #3
  Knopers10
  Level 11  
  A napęd z tej firmy DTM 400 byłby lepszy, czy NICE WINGO 2024. Wymiar od krawędzi słupka do zawiasu 12,5 cm. Napęd Dtm ma większą siłę uciągu i jest zasilany napięciem 230V.
 • #4
  lz11980
  Level 18  
  Stawiałbym, na DTM, po pierwsze dlatego że nie potrzebuje miejsca wybiegu na skrzydle dla siłownika, po 2. śruba pociągowa jest kryta w tubie, poza tym podobne w działaniu
 • #5
  Elektrobim

  Level 15  
  Polecam (z czystym sumieniem) też zwrócić uwagę na ETM-01 - dobra relacja jakość/cena, sprawdzone w terenie przez fachowców. Wcale nie trzeba dużo dokładać, sami u siebie używamy.
 • #6
  Knopers10
  Level 11  
  A czy do napędu NICE WINGO 3524 potrzeba kopytko montować na zamykaniu? zależało by mi na takim napędzie żeby nie trzeba było.
 • #7
  kotbury
  Gantry automation specialist
  1. Po pierwsze, " kopytko" na zamykaniu ZAWSZE wskazane z racji kasowania luzów, brama zatrzymana tylko elektrycznie krańcówkami zawsze będzie miała tendencje do trzepotania od wiatru - luzy na mocowaniach i na śrubie pociągowej sią sumują i skrzydła na zamknięciu będą latały o centymetr po byle wietrzyku lub od dotknięcia palca.
  2. Wingo MUSI mieć mechaniczne odboje ale można je założyć na samym siłowniku (na tej tarce od spodu na krawędziach szczeliny - fabryczne dwuczęściowe elementy - gorsze to od "kopytka" ale lepsze od elektrycznych krańcówek).
  3. Są napędy z elektrycznymi krańcówkami - np. Came Krono, Sommer Twist, nawet Nice na takowe (np niektóre modele Toona lub Pluto, odpowiednio droższe i wymagające także odpowiednio droższej centralki).

  Sumując - dokup do Wingo mechaniczne blokady.
 • #8
  Knopers10
  Level 11  
  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wybiorę NICE WINGO 3524 z dodatkowymi mechanicznymi krańcówkami.