Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

złośliwe oprogramowanie szpiegujące na windows 8

23 Maj 2015 14:02 609 6
  • Poziom 6  
    Witam.
    Zacznę od początku.
    Posiadam laptop toshiba satellite i tak- kiedy w styczniu tamtego roku skończyła mi się licencja na Kasperski ktoś albo na pendrivie albo na pocztę nie wiem dokładnie jak wgrał mi jakiś wirus bądź program szpiegujący i od tamtej pory wie chyba wszystko co robię na komputerze- wtedy byłam tego nieświadoma.
    W kwietniu bądź maju tamtego roku ponowna licencja na Kasperski ale już aktualizowana na zainfekowanym sprzęcie. W lipcu próba przywrócenia ustawień fabrycznych i wyrzucenia wszystkiego z kompa zakończyła się tym że to co miałam na nim zainstalowane uszkodziło mi a w zasadzie wykasowało pliki startowe wszystko z czego można by przywrócić system.
    I tak elegancko to było zrobione że specjaliści z Media Markt rozkładali ręce.

Sprzęt oddany prywatnie do naprawy- system wgrany na nowo i Norton dodatkowo i dalej to jest czyli antywirus wgrany na zainfekowany sprzęt...
    Błędy, wysokie zużycie procesora m.in. przez svchost.exe, taskchost.exe i jeszcze jakieś tam inne pliki .dll, .exe.
    W Nortonie wyskakują komunikaty że adres ip znika z karty sieciowej, łączy się z sieciami prywatnymi, udostępnia zasoby, w procesach mnóstwo niedozwolonych jakichś portów nasłuchowych się wyświetla, cały czas wyrzuca mi połączenie z internetem (internet mobilny). Dodatkowo jak chciałam ostatnio przeskanować go przez funkcję jaka tam w Nortonie jest dodatkowa badająca punkty dostępu, punkty ładowania to laptop oszalał.
    Wyłączył się, włączył na niebiesko, tak choćby cały system padł po dobrych 15 minutach zaczął pracować włączać się i wyłączać po czym w rezultacie wystartował ale cofnął się o miesiąc do tyłu z tym co na komputerze było.

Co to może być gdzie tego szukać? Nie chcę resetować całości potrzebuję tylko to zlokalizować oraz dowiedzieć się gdzie moje prywatne dane trafiły...
    Jak w opisie zapewne widać jestem w tym całkiem zielona...
  • Admin grupy komputery
    prywatny799 napisał:
    laptop toshiba satelitte
    Podaj dokładny model.
    prywatny799 napisał:
    system wgrany na nowo
    Jaki system?

Dodatkowo - zapoznaj się z tym:
    > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2367809.html
    Pokaż nam SMART dysku.
    > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1044160.html
    Daj logi w załączniku z wymienionych tam programów.
  • Poziom 6  
    Toshiba satelitte l50-a-16q
    System Windows 8.1

Dodano po 11 [minuty]:

Zadnego z programów które wymienione są w linkach podanych powyżej nie mogę pobrać. Wszytsko blokuje Norton jak zagrożenie
  • Poziom 6  
    Chętnie bym to zrobiła ale prosi mnie o hasło którego nie przypominam sobie żebym wogle ustalała :-(
  • Poziom 21  
    prywatny799 napisał:

Sprzęt oddany prywatnie do naprawy- system wgrany na nowo i Norton

Możliwe że ta osoba coś wprowadzała. Dopytaj, albo sprawdź czy nie przekazywała jakiś karteczek, może i z tym hasłem.

Możesz spróbować pobrać na innym PC i na pendrive podpiąć do tego komputera, tylko może być tak że Norton to po blokuje, ale dziwne, jaka wersja tego Norton
  • Poziom 6  
    Hm. Więc zresetowałam hasło na nortonie. Przez www elegancko wszystko wchodzi z nowym hasłem a przez panel Nortona niestety odrzuca hasło... Trudno- nie znam się na tym tak jak osoby które tu oferują pomoc za co bardzo bardzo dziękuję chyba sama tego nie zrobię

Dodano po 5 [minuty]:

Moderatora uprzejmie proszę o zamieszczenie pozostałych wstrzymanych moich postów na forum gdyż wszystkie dotyczą również tej spawy i może ktoś coś w temacie jest bądź zna fachowców ok kart sim. Pozdrawiam serdecznie
    Dzięki