Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kontroler obrotów nie działają wentylatory

23 Maj 2015 17:07 603 9
  • Poziom 22  
    Witam.
    Mam mały problem z kontrolerem obrotów.
    Nie działało podświetlenie i regulacja obrotów podświetlenie naprawiłem, ale problem sprawia mi kontrola obrotów. Napięcie na obydwuch kanałach wynosi 10.15VDC oraz ~6VDC delikatnie się wacha. Niestety wentylatory na żadnym z kanałów nie działaja, są po 2 przewody na wentylator wiec regulacja odbywa się napięciowo, ale żaden wentylator nie działa wentylatory są w 100% sprawne. Co może byc problemem? czujnik temperatury oszukałem potencjometrem by pokazywał 79C.
    Dodam, że kontroler wykrywa podłączenie wentylatorów, gdyż na wyświetlaczu pokazuje, że obraca.
  • Poziom 22  
    czyli dokładnie który ?
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Yankkes napisał:
    czyli dokładnie który ?

A co, druk nie ma opisanych elementów?
    PS. Foto bardzo złej jakości!
  • Poziom 22  
    Ma napisy lecz nie ma T23 :P Lepszej jakości foto w tej chwili nie mogę wstawić gdyż bateria aparatu się ładuje.
  • Pomocny post
    Moderator Projektowanie
    ...skoro nie zrozumiałeś mojej sarkastycznej wypowiedzi, to napiszę otwartym tekstem:

skąd ktokolwiek miałby wiedzieć o jakim konkretnie urządzeniu jest mowa ??
    Teraz wrzuciłeś zdjęcie, co już jest jakimś tropem... do stwierdzenia, że nie potrafisz zrobić ostrego zdjęcia ;-)
  • Poziom 22  
    ten model telefonu nie zrobi dobrego zdjęcia z braku autofocusu dlatego ładuje się aparat modelu kontrolera niestety nie można odnaleźć w sieci jest to jakiś no-name o oznaczeniu DF-005
  • Pomocny post
    Moderator Projektowanie
    Rozrysuj sobie układ "od końca", czyli złącze wentylatora, nim staruje jakiś mosfet pewnie, a ten jest sterowany z jakiegoś procka. Następnie pomierz gdzie sygnał dociera, a gdzie ginie.
    Niestety urządzenie "noname", do tego struktura zalana żywicą, niestety daje znikome szanse na naprawę.
  • Poziom 22  
    Dobrze podłączyłem wentylatory też myślałem że pomyliłem ale nie jest ok.
    Całość miałem rozrysowaną niestety jak się okazało pominąłem kilka elementów i robię to jeszcze raz

przerysowałem już upewniając się że nic nie pominąłem
    kontroler obrotów nie działają wentylatory kontroler obrotów nie działają wentylatory
    co teraz ?