Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BAAN 13 - Indesit Baan 13 modyfikacja

wdogli 23 Maj 2015 19:13 606 0
 • #1 23 Maj 2015 19:13
  wdogli
  Poziom 18  

  Witam.
  Przymierzam się do zakupu używanej lodówko-zamrażarki Indesit BAAN 13. Następnie chciałbym te lodówkę zmodyfikować tak aby zamrażalnik pracował jak zawsze natomiast w części lodówkowej urządzenia chciałbym sterować temperaturą w zakresie pomiędzy 3 do 10 stopni Celsjusza. Z tego co wiem Urządzenie to ma jedną sprężarkę, który "zasila" zarówno lodówkę jak i zamrażalnik. Na panelu sterowania w/w urządzenia jest tylko jedno pokrętło do regulacji temperatury. Zakładam że jest to pokrętło termostatu który pewnie jest podłączony do układu sterującego lodówki.
  Czy w takim razie ten termostat steruje temperaturą jedynie w lodówce a zamrażalnik działa niezależnie mimo tego ze jest tylko jedna sprężarka??
  Czy odłączenie termostatu i zastąpienie go układem opartym na odpowiednio oprogramowanym mikrokontrolerze i czujniku temp ds18b20 wystarczy do uzyskania pożądanego efektu ??
  Czy termostat lodówkowy w momencie gdy temperatura w lodówce wzrośnie zbyt mocno zamyka obwód co jest sygnałem do uruchomienia sprężarki ??
  Pozdrawiam

  0 0