Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips PicoPix 3610 - wszystko w odcieniach niebieskiego

ancymonek1984 23 Maj 2015 22:00 1263 6
  • #1 23 Maj 2015 22:00
    ancymonek1984
    Poziom 11  

W moim projektorze Philips PicoPix 3610 od pewnego czasu wszystko wyświetlane jest w odcieniach niebieskiego. Poniżej zdjęcie tego jak to wygląda.

http://zapodaj.net/38f2ce0d8b092.jpg.html

Mówiąc wprost oglądanie takiego obrazu mija się z celem.
    Dodatkowo nie mam już ani paragonu, ani opakowania, żeby składać reklamację.

Dodam, że na zdjęciu tło jest białe, a w projektorze oczywiście testowałem wszystkie możliwe ustawienia (w szczególności te dot. jasności oraz tła na którym wyświetlany jest obraz). Soft również aktualizowałem do najnowszego.

Będę bardzo wdzięczy za wszystkie porady i sugestie dot. tego jak rozwiązać problem i przywrócić normalne odcienie.]Link[/url]

0 6
  • #2 24 Maj 2015 23:14
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Na wszystkich źródłach taki sam efekt?
    Regulacja nasycenia kolorów też bez efektu ?

0
  • #3 25 Maj 2015 11:06
    ancymonek1984
    Poziom 11  

W jakim sensie na wszystkich źródłach? to co widać na screenie to menu kontekstowe, czyli bez żadnego źródła. Przy oglądaniu filmu z USB dokładnie ten sam efekt.

Ustawieniami kolorów bawiłem się na wszystkie możliwe sposoby i cały czas to samo.

0
  • #4 25 Maj 2015 11:41
    lisek
    Spec od monitorów

Filtr /polaryzator koloru dominującego : czyszczenie albo wymiana.
    Zazwyczaj to jest wina podobnych objawów/ tak bywało dawniej.

Chyba , że Philips PicoPix 3610 jest zrobiony na "innej technologii" czyli RGB LED.

p.s
    Podobno ma wej. sygnału:

Cytat:
    HDMI with HDCP, VGA, composite YPbPr (1080i), (CVBS)
    WiFi IEEE 802.11 b/g/n

0
  • #5 25 Maj 2015 12:02
    ancymonek1984
    Poziom 11  

Mógłbyś mi rozwinąć trochę swoją wypowiedź. Czy taką czynność jak to czyszczenie zrobię samemu uczy tylko i wyłącznie serwis?

0
  • #6 25 Maj 2015 21:54
    lisek
    Spec od monitorów

Pisałem kol. , że czyszczenie i ... dotyczy "starych technologii projektorów".

Twój Ph PicoPix to nowa technologia (RGB Led) czyli mniej więcej wygląda to tak

gdzie matryca to chip DMD((Digital Micromirror Device))> DarkChip3 zawiera zależnie od rozdz. (np. Full HD DMD chip zawiera 1920 * 1080 = 2 073 600 )"micro_zwierciadeł" czyli piksele , które sa wł. / lub wyłączane dając > odbija światło biały lub czarny pkt. na ekranie ...

Problem jest w uzyskaniu wymaganej Jasności Green led (technologia wykonania)
    słabiej w porównaniu do R i B led. Dlatego zródła światła dla tych projektorów ograniczone sa poprzez problem z G led czyli do poziomu rzędu ok. 1000 ANSI lm.
    Ominięto to np. w Casio , gdzie zastosowano laser > poprzez zielony filtr > ... Link czyli wyższa jasność , kontrast > obraz

Jako zródło swiatła zastosowano LED (RGB LED) wysokiej Jasności, włączane po kolei,parami lub jednocześnie.... opisywane jako PT-54-g lub PT39
    Link_ Phlatlight-PT-54 _z Chin _ok. 35-40.$/szt
    - podano parametry i rozpiska pin"ów złacza
    PT-54
    PT-39
    lub nowsze rozwiązaniaLink
    (':idea:') (':idea:')

Rozwiązanie problemu może być:
    - proste
    (np. zasilania, kable ) lub/ i skomplikowane .
    np. Link_ wszystko zielone
    Tutaj niestety trzeba poczytać o tych nowych rozwiązaniach.
    Firmy i serwisy strzegą pilnie tajemnic więc może być ciężko i brak SM.
    * opatrz na "jakość odpowiedzi" w tematach na tym podforum: Projektory DLP i LCD

Cała nadzieja w tym , że ceny na te projektory lecą w dół (':D')Link_ z Chin, dlatego warto skalkulować czy naprawa w serwisie jest opłacalna ?!

1
  • #7 26 Maj 2015 10:10
    ancymonek1984
    Poziom 11  

Możesz mi doradzić do kogo z tym problemem się udać by był mi w stanie ocenić (jestem ze śląska)?

0