Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen Xsara 1.4i + LPG - Nierówno pracuje, gaśnie zimna na wolnych obrotach

23 Maj 2015 22:31 2172 1
  • Poziom 11  
    Witam,
    Posiadam Citroena Xsare 1.4i + lpg. Mój problem polega na tym, że na wolnych obrotach bardzo nierówno pracuje jakby palił na 3 i pół gara, a podczas jazdy gdy samochod nie jest rozgrzany gaśnie na wolnych obrotach po odjęciu gazu i wysprzęgleniu. Sytuacja ma miejsce zarówno na gazie jak i na benzynie. Krokowca wykrecałem i był czysty. Kontrolka check świeci. Błąd P1127 (Exhaust not warm Downstream oxygen sensor) Nie mam pojęcia o co chodzi. Dolny czujnik tlenu i niska temperatura spalin? Czy może chodzić o lambda za katalizatorem? Czy może tą pierwszą? Skasowałem błąd, auto odzyskało moc, jednak nadal nierówno pracuje i gaśnie tylko w pewnym przedziale temperaturowym gdy zaczyna się rozgrzewać, ale nie osiągnie tempetatyry pracy (problem gaśnięcia znika może ok. 75°, tzn. kreska między 60-90°) Czasem check podczas jazdy gaśnie sam, jadnak na postoju po przekręceniu zapłonu świeci cały czas. Gazownik twierdzi, że to sonda lambda wywala bląd mieszanki na gazie i karze się tym nie przejmowac. Czytałem wiele o podobnych przypadkach, jednak tam działo się tak gdy silnik był rozgrzany, lub gasł podczas jazdy na obrotach. Moze spotkał się ktoś już z podobnym problemem jak mój i może naprowadzi mnie na możliwe przyczyny? Na chwilę obecną sprawdziłem czujnik temperatury i jest ok. Lambda sprawdziłem i wydaje mi się że jest sprawna (po osiągnięciu odpowiedniej temperatury wartości napięć oscylują w zakresie 0,1-0,8v więc wydaje się być ok) Wykręcałem również świece. Nie są one zużyte, jednak ich kolor wskazuje na zbyt bogatą mieszankę (mimo sprawnej lambdy). Po niedzieli postaram się wyjąć filtr powietrza. Gazownik twierdzi, że z jego strony jest wszystko ok, a puki nie będzie dobrze chodził na benzynie, to na gazie też dobrze nie pojedzie.
    Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Czy na tym forum nie ma nikogo, kto byłby mi w stanie pomóc? Wymieniłem filtr powietrza. Był całkiem zawalony, ale i to nie przyniosło żadnej poprawy. nie wiem co mam dalej robić