Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyczka alternatora - Jak rozszyfrować wtyczkę alternatora?

24 Maj 2015 11:34 1422 6
  • Poziom 2  
    Witam, proszę o podpowiedź dotyczącą podłączenia wtyczki alternatora. Alternator pochodzi prawdopodobnie z Troopera 2,8td. Wtyczka alternatora - Jak rozszyfrować wtyczkę alternatora?
  • Poziom 2  
    Chodzi o to, że przeszukując zdjęcia wtyczek nie znajduje takiego, który by odpowiadał mojej. Nie jestem pewien czy: 1-S 2-L 3-IG ??
  • Poziom 34  
    terian napisał:
    Nie jestem pewien czy: 1-S 2-L 3-IG ?

Według tego co wyszukałem to tak właśnie powinno być.
  • Poziom 29  
    A masz naklejkę na alternatorze? Powinna być z podanym typem alternatora i będzie na niej rysunek wtyczki z opisem.
  • Poziom 2  
    Alternator jest stary bo prawie 14-letni, wiec naklejek już nie ma. Zastanawiam się nad podłączeniem takim: a-N b-S c-L? Styk c jest doprowadzany białym przewodem i jest on minimalnie grubszy od przewodu białego z czerwonym paskiem (styku c), a także czarnego z białym paskiem (styk a). Sugerując się grubością przewodów dlaczego na kontrolkę wychodzi grubszy przewód? Sam już nie wiem jak to poprawnie podłączyć :idea:Czy do wzbudzenia powinna być odpowiednia żarówka 5W, bo inaczej alternator się nie wzbudzi? Może jeden z przewodów to wyjście na obrotomierz?