Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie soundbar - TV

Adolfek 24 Maj 2015 13:47 12588 10
  • #1 24 Maj 2015 13:47
    Adolfek
    Poziom 8  

Panowie, mam problem. Pewnie dla Was błahy. Wczoraj zakupiłem Soundbara Samsung HW-H551 i chciałbym go podłączyć do TV LG 42LS3450. Myślałem, że samo HDMI wystarczy, lecz nie ma żadnego dźwięku po podłączeniu tu i tu kabla HDMI. Powiecie mi, jak to podłączyć?
    Wejścia w TV:

Dzięki za pomoc.

0 10
  • #2 24 Maj 2015 16:24
    papse
    Poziom 9  

Na początek sprawdź czy Twój telewizor obsługuje ARC czyli kanał powrotny audio, różne firmy maja różne skróty na tą funkcję. Może się nazywać "Audio hdmi" lub podobnie.
    Podłącz na zmianę oba gniazda hdmi z telewizora i poszukaj w menu telewizora, czy w opcjach nie masz jakiej funkcji do włączenia z tym związanej audio out, audio hdmi lub podobne.
    pzdr

1
  • #3 24 Maj 2015 17:42
    Adolfek
    Poziom 8  

Z tego co wiem to raczej nie obsługuje ARC. Opcje TV przeszukiwałem kilka razy i nie ma nic, co miałoby coś z tym wspólnego. Jakiś pomysł jeszcze ?

2
  • #4 24 Maj 2015 18:52
    papse
    Poziom 9  

Chyba nie pozostaje nic innego jak podłączyć kablem optycznym lub przez bluetooth, jeśli masz taką możliwość. Przerabiałem już trzy soundbary i zauważyłem, że po bluetooth nie ma z czym szaleć. Teraz mam TV Panasonic i soundbar Philips połączone hdmi, dźwięk jest super i dodatkowo TV steruje soundbarem :D

2
  • #5 24 Maj 2015 19:19
    Adolfek
    Poziom 8  

Bluetooth nie wchodzi w grę, bo TV go nie posiada. Spróbuje właśnie kablem optycznym. Dzięki za pomoc.

0
  • #6 24 Maj 2015 19:24
    papse
    Poziom 9  

Nie ma sprawy :D
    Daj znać jak Ci poszło. :bye:

1
  • #7 28 Maj 2015 15:38
    Adolfek
    Poziom 8  

Kabel optyczny także nie wchodzi w grę, ponieważ tv nie posiada wejścia optycznego. Praktycznie jest strasznie okrojony z wejść, bo ani nie ma optycznego, ani hdmi arc, ani nawet głupiego wejścia słuchawkowego... A to telewizor z przed 3 lat. Nie mam pojęcia jak mogę go podłączyć. Ma ktoś jakiś pomysł ?

2
  • #8 28 Maj 2015 15:55
    Loker
    Poziom 38  

Zgodnie z instrukcją obsługi ten telewizor nie ma wyjścia audio/video tylko wejścia. Jedyne co możesz spróbować to SCART (EURO) - z instrukcji nie wynika wprost że jest to tylko wejście.

2
  • #9 28 Maj 2015 16:00
    papse
    Poziom 9  

No to faktycznie kiszka :(
    Napisz jakie dokładnie masz wyjścia w TV i wejścia w soundbarze, są dostępne różne przejściówki może coś wymyślimy.

I nie przesadzaj, że 3-letni telewizor jest stary, nasz syn "odziedziczył" po nas 5-cio letniego Sharpa wszystko mającego :wink:

edit:
    Faktycznie może być tak jak napisał kolega Loker, że pozostanie Ci tylko zabawa z EURO.

0
  • #10 28 Maj 2015 16:35
    Adolfek
    Poziom 8  

Wszystkie dostepne wyjścia w tv widać na obrazku w pierwszym poście :) A soundbar ma sporo możliwości podłączenia, bo optyczne, aux, hdmi. Jest dostępna taka przejściówka z euro do któregoś z tych, które są w soundbarze ?
    PS. Nie chodziło mi o to, ze TV jest stary, tylko nie mogę pojąć, że tv z przed 3 lat nie posiada tak podstawowych złączy :)

2
  • #11 28 Maj 2015 16:49
    papse
    Poziom 9  

Używałem kiedyś takiej jak miałem problem z podłączeniem tunera satelitarnego do amplitunera.

2