Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA NB550d - Brak plików bluetooth (TosBtMng, TosBtProc1, ...)

24 Maj 2015 15:03 909 2
  • Poziom 33  
    Netbook TOSHIBA NB550d Windows 7 Starter.
    Nie mogę włączyć bluetootha.
    Po zakupie netbooka NB550d w 2012r. pousuwałem niepotrzebne programy, doinstalowałem własne, dopasowałem ustawienia i na pendrivie nagrałem obraz partycji C: Przez kolejne trzy lata doinstalowałem dodatkowe programy, dokładniej dopracowałem ustawienia, aktualizowałem system i nie miałem żadnych problemów. Przed dwoma tygodniami pokazały się wirusy i programy malware, z którymi walczyłem przez cały tydzień. System zaczął kuleć, bluetooth działał kapryśnie, Internet explorer chodził wolno. Antywirus i CCleaner niby pomagały, ale ciągle coś szwankowało. Zdecydowałem się na wczytanie obrazu partycji systemowej z pendriva. Po wgraniu dodatkowych aktualizacji programów, antywirus i CCleaner wyszukały jakieś pliki do usunięcia po czym zniknęły ikony BLUETOOTHA oraz programy z nim związane z katalogu TOSHIBA.
    Np.: TosBtMng.exe, TosBtProc1.exe, ECCenter1.exe ....)
    W sieci wyczytałem, że pod te pliki często podszywają się wirusy i AVAST mógł je omyłkowo skasować. W menadżerze urządzeń BLUETOOTH figuruje prawidłowo, narzędzia testowe mówią, że sterowniki są prawidłowe i urządzenie działa poprawnie. Nie mam jednak jak włączyć Bluetooth. Spod klawiszy funkcyjnych zginęła ikona włączania Bluetooth. Pozostało działające Wi-Fi. Z paska zniknęła ikona startowa BT. Z katalogu Toshiba zniknęły pliki startowe BT.
    Po tym przydługim wstępie pytanie:

Skąd wczytać programy dla włączania i ustawiania opcji BLUETOOTHa ?

Na stronie Toshiby są jedynie sterowniki.
    Na dysku D mam fabryczny instalator całego systemu ze zintegrowanymi programami TOSHIBY, ale nie chciałbym znów zaczynać pracy od początku.
  • Poziom 33  
    Dzięki, ale w międzyczasie próbowałem wczytać obraz partycji z pendriva . Po 4 krotnym komunikacie "błąd archiwum" uszkodziła się struktura partycji C: i konieczny był format oraz ponowna instalacja systemu z fabrycznego folderu "Recovery".
    Problem się więc rozwiązał.