Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

monitoring fullHD podwórza w firmie

stig 24 May 2015 19:39 1161 12
Optex
    stig
    Level 10  
    Dzień dobry,
    Po kilku incydentach w firmie muszę zamontować lepsze kamery. Chcę kupić kamerę (póki co jedną, ale w miarę przypływu gotówki więcej) kopułkę z all**** za 400zł : Kamera Sieciowa IP FullHD 40m 2 MPx PoE. Nie ma konkretnej nazwy producenta tylko jest: przetwornik: 1/3" Sony 2.4Mpix CMOS. Kamera ma wyjście sieciowe. Podwórze jest dość dobrze oświetlone, kamera wisiałaby na ok 3m, z ciągnięciem kabli nie ma problemu. Po prostu szukam kamer dających obraz fullHD za ok 400zł. Pytania:
    1. Czy w tej cenie szukać czegoś firmowego czy taki chinol się sprawdzi?
    2. Czy muszę kupić do tego rejestrator czy mogę podłączyć to to switcha i dalej do firmowego routera DSL i wykorzystać jakiś komputer do nagrywania obrazu?

Mam rejestrator BCS-0404LE-AN i podłączone dwie kamery LYB-IR212PS-CB ale obraz jest słaby, słabo widać tablice rejestracyjne i twarze. Może jeszcze z tego można coś zrobić, np. dokupić lepsze kamery pod ten rejestrator? Tylko on raczej nie obsługuje HD.
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    Do tego rejestratora nie podłączysz kamery IP.
    Ustaw jakość nagrywania dla każdej kamery na D1 12kl/s - zauważysz różnicę (prawdopodobnie teraz masz tylko CIF 25kl/s).
  • Optex
    stig
    Level 10  
    tak podejrzewałem. Dlatego pomińmy mój rejestrator i ponawiam dwa punktowane pytania wyżej.
    sosarek

Level 43  
    stig wrote:
    1. Czy w tej cenie szukać czegoś firmowego czy taki chinol się sprawdzi?

Cena świadczy o jakości, więc sam sobie odpowiedz.
    stig wrote:
    2. Czy muszę kupić do tego rejestrator czy mogę podłączyć to to switcha i dalej do firmowego routera DSL i wykorzystać jakiś komputer do nagrywania obrazu?

Można, lecz jest to droga na około. Nie lepiej zainwestować w jakiś rejestrator hybrydowy lub skierować się ku rozwiązaniom AHD?
    Prócz tego napisałem Ci co powinieneś zmienić w opcjach zapisu - różnica będzie zauważalna, prócz tego zmienić długość nagrań z 60 do 15 minut.
    stig
    Level 10  
    Nie no ja rozumiem, że cena świadczy o jakości i sam sobie mogę odpowiedzieć. Dlatego zadałem pytanie czy można kupić za 400zł coś lepszej jakośi. A może podobnej lub może lepszej jakości, ale o słabszych parametrach?

Mam pytanie o AHD, czyli do mojego rejestratora mogę dokupić lepsze kamery właśnie AHD?
    W opcjach zapisu w mam już ustawione D1 12kl/s.
    jpl
    Level 34  
    Generalnie te rejestrator już trochę leciwy jest....

Kamera AHD - jak podłączysz - to i tak będziesz musiał tą kamerę przełączyć w tryb analogowy... czyli otrzymasz może o 15-20% lepszy obraz niż to co teraz masz (twój rejestrator nie obsługuje standardu 960H).
    Oczywiście biorąc pod uwagę twój budżet - oraz to że zakupiłeś jakąś kamerę IP - próbowałbym zakupić rejestrator np: PX-DVR2304EA - bierzesz dysk z twojego rejestratora (jak jest SATA) przenosisz do rejestratora i masz kamery analogowe + tą twoją IP.... minus jest taki że dalej utkniesz z kamerami analogowymi, czyli w przyszłości jak będziesz chciał coś wymienić - to dalej analog....

Wg mnie - może lepiej było by spróbować sprzedać tą kamerę IP - i z pozyskanych pieniędzy zakupić rejestrator AHD / CVI / TVI oraz kamerę fullHD AHD/TVI/CVI. Kamera ta nie będzie gorsza niż twoja IP - a do tego po pewnym czasie resztę analogów (bo do rejestratorów podepniesz i kamery analogowe stare - i nowe) wymienisz analogi na kamery fullHD.
    stig
    Level 10  
    Dzięki, jeszcze nie kupiłem tej kamery IP, dopiero się orientuje dlatego tu piszę. Chciałem rozwiązać to tak, że kupię na razie jedną IP i żeby nie wydawać użyję komputera do rejestrowania. Czyli rozumiem, że lepiej cenowo z w miarę dobrą jakością będzie jeśli kupię rejestrator AHD i do tego kamery? Później będzie można podłączyć do niego kamerę IP?
    pietru18
    Level 2  
    Moim zdaniem od razu przełącz się na technologię IP, a nie brnij do tyłu z różnymi wynalazkami typu AHD czy HD-coś tam. Cenowo porównywalnie, a jeżeli w pierwszej kolejności chcesz wykorzystać do nagrywania archiwum swojego kompa, to nawet wyjdzie korzystniej.
    jpl
    Level 34  
    pietru18 wrote:
    Cenowo porównywalnie,

Kolego proszę cię.... znajdź mi markową (od znanego producenta) kamerę 2mp IP w cenie 400-500pln brutto dla klienta końcowego.... ? W tej cenie znajdziesz tylko chińskie wynalazki bez-markowe - które mają pirackie sieciowki, przetworniki z odrzutu i lutowane lutownicą transformatorową....

stig wrote:
    Czyli rozumiem, że lepiej cenowo z w miarę dobrą jakością będzie jeśli kupię rejestrator AHD i do tego kamery? Później będzie można podłączyć do niego kamerę IP?

Tak lepiej tak zrobić bo od razu uzyskasz lepszą jakośc nie wykorzystując komputera (który będzie oddzielną stacją, z niewiadomo jakim oprogramowaniem, oraz może pobierać dużo prądu ktory po roku-dwóch zrównoważy się z zakupem rejestratora AHD/HDTVI/CVI)

stig wrote:
    Później będzie można podłączyć do niego kamerę IP?

Ale poco potem IP ? Niektóre kamery HD są lepsze niż tanie kamery IP (taką właśnie chcesz kupić). Ja bym ci odradzał zakup kamery IP za 400pln.... to jest chiński szajs.
    Dobra jakościowo, markowa, ze wsparciem kamera IP kosztuje minimum 700-800 pln brutto.

Oczywiście możesz zadać pytanie - dlaczego kamery HD są takie tanie ?
    Kamery te są poprostu proste w budowie i produkcji. W środku nie mają pamięci flash i DDR, karty sieciowej, procesora kodującego, trafa i 100 innych elementów. W kamerach HD masz poprostu przetwornik, procesor dsp wysyłający sygnał, parenaście kondensatorów, rezystorów, mostków diód i przetworniczke. To wszystko powoduje że produkcja jest tańsza, kamery są łatwiejsze w obsłudze i tańsze w ewentualnej naprawie.

Natomiast kamery HD mają te same przetworniki obrazu co kamery IP (IMX, aptiny, OV)
    stig
    Level 10  
    Cenna uwaga. W takim razie szukać rejestratora hybrydowego i kamer HD ze złączem koncentrycznym? Dysk do rejestratora mam więc pomijam jego zakup. Rejestrator BCS-DVR0801MES i kamera BCS-DMHC1200IR HD-CVI lub podobna na złącze koncentryczne, która ma 1200 linii to da przyzwoity obraz? Później z tego co widzę można podłączyć kamerę IP większej rozdzielczości.
    sosarek

Level 43  
    Dlaczego mieszasz ze sobą analoga z HD-CVI? Albo jedno albo drugie jeśli już by uniknąć problemów z kompatybilnością urządzeń.
    stig
    Level 10  
    Nawet nie wiem, że mieszam. Proszę o wyjaśnienie na czym może polegać problem.
    sosarek

Level 43  
    Co masz zamiar osiągnąć - jeśli chcesz iść w hybrydy to dobierz do tego jedną kamerę IP, jeśli AHD to rejestrator i kamery AHD.