Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla e11 98 - Piski pojawiające się w głośnikach...

szarik01 24 May 2015 19:53 915 6
    szarik01
    Level 10  
    Witam Panowie poszukuje mądrej rady/pomysłu...

Mam w corolli e11 zrobione bogatsze audio car. Całość jest odseparowana od oryginalnych wiązek i wszystko idzie przez wzmacniacz. Całość od aku idzie 2 grubymi kablami do kondensatora ten zaś rozdziela napięcie na wzmacniacz i tubę aktywną...

Poprzedni wpis usunięty powód:

"Opinia użytkownika:
    ==========
    Marka sprzętu?"

Marka sprzętu głośnik x2 16' Sony xpolad
    głośniki x2 10' Sony xpolad
    głośniki x2 owalne Sony xpload
    Wzmacniacz 600w Sony xpolad
    Sądzę że nic to nie wniesie, ale może....

Problem pojawia się po zapaleniu samochodu. Jak dodaje gazu to równomiernie do obrotów w głośniach pojawiają się piski... Jak wyłączę radio przechodzą, Jak odepnę kostkę regulatora napięcia od alternatora to natychmiast przechodzi.

Dziś rano podmieniłem alternator z 2 samochodu i wydawało by się że jest wszystko ok ale teraz wieczorem pojechałem na "spacer" i zauważyłem że piski się pojawiają tylko są mniej słyszalne...

Dodam że ostatnio robiłem małą przebudowę audio i całość przeniosłem z tyłu kanapy do koła zapasowego. I jak przed wszystko było w porządku to teraz coś szwankuje a w sumie nic się nie zmieniło...

Są 2 opcje albo regulator napięcia daje popalić... Albo słyszałem coś o jakimś regulatorze napięcia w cewce... Ktoś coś, jakiś pomysł?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Temat poleciał , bo złamałeś punkt regulaminu (miałeś go przytoczony) i nadal nie napisałeś informacji które są kluczowe.
    Jakie radio? Jakie kable RCA? Puszczone zgodnie z "zasadami CA"? Czytałeś podwieszony temat o piskach? Masa na RCA sprawdzona?

PS: "xpload" ?
    szarik01
    Level 10  
    Głowa mnie boli od wertowania a nic sensownego się nie dowiedziałem. Kable mam puszczone od aku do wzmacniacza 1.2f.

audio to Pionieer 7500sd. zamówiłem już regulator napięcia do altka i zobaczę czy da efekt...

dodam jeszcze że udało mi się zrobić zwarcie w czasie kończenia prac... klucz ampolowy zwarł mi się na kondensatorze...
    powalla
    Moderator of CarAudio
    szarik01 wrote:
    Pionieer 7500sd.

Na 99,9% to to >
    powalla wrote:
    Masa na RCA sprawdzona?

Resztę znajdziesz w tamtym, podwieszonym temacie.
    szarik01
    Level 10  
    jak spr masę RCA?

mam wrażenie że świszczą mi tylko tylne głośniki...

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dokladnie jest to opisane!