Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odpowietrzenie ukladu chlodzenia fiat marea

Jazdaaaa 25 May 2005 22:49 7932 10
    Jazdaaaa
    Level 18  
    jezeli wskaznik od temperatury skacze mi jak mialby sie zaraz urwac to moze byc przyczyna zapowietrzony uklad?gdzie znajduje sie odpowietrznik 1,6 16V
    Artur_Szydlowski
    Level 12  
    Te objawy napewno nie wskazują na zapowietrzenie lecz na uszkodzenie czujnika lub wskaźnika , zacznij od sprawdzenia styków złącza przy czujniku jeśli nie pomoże to wymień czujnik.
    dragon400
    Level 14  
    odpowiertznikiem ukladu jest korek wlewu plynu, jesli skacze sa dwie przyczyny ,termostat lub czujnik temperatury podlaczyc skaner i zerknac na temperature w sterowniku silnika w tym silniku sa dwa osobne czujniki na deske i na sterownik temperatury wtrysku .Pozdrawiam
    Artur_Szydlowski
    Level 12  
    Przy zmianie temperatury płynu wskaźnik nie będzie szalał lecz będzie przemieszczał się powoli .
    Jazdaaaa
    Level 18  
    jaki jest koszt takiego czujnkika bo o ile wiem czesci do fiata nie naleza do tanich :(
    dragon400
    Level 14  
    odlaczyc przewod od czujnika skrosowac czy bedzie plynnie szedl do gory jesli tak wskaznik wpozo
    Paweł_swobodny
    Level 20  
    Nie wiem jak jest w Fiat Marea ale kolega miał podobny objaw w Fiat Brawa - także skakała mu temperatura ! Skakała , skakała aż w końcu wyszły mu bokiem korbowody . Z tego co słyszałem to pompa wodna jest w tym samochodzie pędzona paskiem zębatym tym samym co rozrząd . W przypadku zapowietrzenia układu chłodzenia są momenty że pompa pracuje bez obciążenia by potem gwąłtownie zassać płynu . To odbija się na pasku - u kolegi tak się złożyło że to zassanie nastąpiło w momencie redukcji biegu i w efekcie starcił kilka ząbkow na pasku a reszta to już chyba się domyśłacie .... (Ja przeżyłem coś podobnego w AUDI 80 1,8 silnik PM przy zbyt niskim poziomie oleju i słabo naciągniętym pasku - ale u mnie skończyło się ylko na przestawieniu zapłonu bo aparat jest pędzony tym samym kołem co pompa olejowa ) . Wracając do Fiata - o ile dobrze wiem odpowietrza się korkiem wlewowym ale przy podniesionym przodzie samochodu !
    Jazdaaaa
    Level 18  
    mam nadzieje ze umnie to tylko czujnik
    Artur_Szydlowski
    Level 12  
    Ludzie nie straszcie człowieka wymieni czujnik i wszystko będzie ok
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Zaworek odpowietrzający jest na przewodzie powrotnym nagrzewnicy,po prawej stronie na tylnej ściance.