Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VCW 180X XEU - Podczas mycia rąk piec załącza i wyłącza grzanie wody.

24 Maj 2015 22:36 924 3
  • Poziom 9  
    Witam, forumowiczów

Ostatniego razu zauważyłem że z pieca jest dość duży wyciek który wskazywał na uszkodzenie czujnika przepływu, po jakimś czasie trzeba było uzupełnić wodę w piecu od CO. Czujnik ten wymieniłem i zastąpiłem nową oryginalną częścią. (PPE GF 20). Problem ten znikł ale został jeszcze jeden jakim jest brak grzania ciepłej wody użytkowej. Gdy otworzę kran przykładowo w umywalce, piec normalnie staruje na maks obrotach, tzn duży płomień i stopniowo zaczyna opadać aż do 2-3cm gdyż nagle gaśnie. Cała ta operacja trwa około 20 - 30 sekund, po czym znów sam się samoczynnie zapala już z mniejsza mocą i po jakimś czasie gaśnie. Tak w kółko (Woda cały czas odkręcona w umywalce).
    Dodam że w przypadku obiegu centralnego ogrzewania (CO) problem znika.

P.S. Chciałbym jeszcze zapytać o zasadę działania tego czujnika wody, tego i drugiego takiego samego urządzenia które jest troszkę wyżej.

Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Czy znajdzie się ktoś kto jest wstanie udzielić jakiejś porady? Czy jestem zmuszony wzywać serwisanta?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wygląda na zakamieniony wymiennik c.w.u.
  • Poziom 9  
    Niestety nie to jest przyczyną gdyż cały piec został przeczyszczony a sam wymiennik był wykręcony i wyczyszczony, ma ktoś jakiś inny pomysł?