Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarki - z napędem czy bez

24 Maj 2015 23:49 1428 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    Mam zamiar kupić nową kosiarkę- elektryczną- spalinowej nie biorę do uwagi.(zamiana oleju, pasów i paliwa itp... to raczej nie dla mnie)
    Mam problem bo nie wiem czy kupować z napędem czy bez. Teren do koszenia to około 800 m2. W kosiarkach z napędem odstrasza mnie waga. Mam dużo krzaków, więc jak przyjdzie mi wyłaczyć napęd i pchać kosiarkę której waga to połowa mojej - to chyba nie bedę w stanie :)
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 37  
    Tylko z napędem, nie są takie ciężkie i dość szybko można się do nich przyzwyczaić. Brak napędu to konieczność pchania kosiarki również po nierównym terenie, dołkach, górkach kamyczkach a to przysparza ogromnych problemów. Najlepiej to porównaj obszar gdzie wykorzystasz napęd a gdzie tego zrobić nie będzie można.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 13  
    Na pewno spalinowa. Z napędem czy bez to zależy jak równy jest teren i co na nim jest, jeżeli jest dużo przeszkód (drzew, krzewów) to z napędem nie polecam, trzeba często rozłączać. Miałem starą kosiarkę z napędem, teraz kupiłem bez napędu, ale tylko dlatego, że na czterech arach mam dużo krzewów i napędu praktycznie nie używałem bo się nie dało. Z napędem na pewno lżej. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    50 m kabla - to mnie wcale nie odstrasza- bo z kablem to juz 9 lat koszę i nawet go nie zauważam :) - wydaje mi się że to kwestia przyzwyczajenia. Moja obecna kosiarka jest elektryczna bez napędu z metalową obudową i waży 18 kg, ale odczuwam że niedługo skończy swój żywot.
    Z tego co czytałam to kosiarki spalinowe potrzebują ciągłej obsługi - typu olej , pasy paliwo... a elektryczna jak na mnie bezproblemowa- kabel i pracuje bez problemu....

Dodano po 3 [minuty]:

a jeszcze trudno mi uwierzyć że kabel jest przyczyną koszenia 3 razy dłuższego...

Dodano po 40 [minuty]:

ta wydaje mi sie ok co sądzicie ?
    Kosiarka elektryczna HECHT 1803S 1800 W. z napędem

Dodano po 15 [minuty]:

jeden duzy minus z mego punktu widzenia, waga- 33 kg a ja ważę około 58-60....