Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop nie włącza się po zaktualizowaniu sterownika nvidia

mic99 24 May 2015 23:51 1155 12
    mic99
    Level 8  
    Witam
    Mam problem z laptopem asus r510lb, a dokładniej z dedykowaną kartą graficzną (nvidia gt740m). Po zaktualizowaniu sterownika nvidia nie uruchamia się Windows. Po tym jak zniknie logo Asus jest czarny ekran. W trybie awaryjnym usunąłem sterownik i zainstalowałem starszy, wtedy laptop się włączył ale nie działa nadal karta graficzna. Po wejściu do panelu sterowania nvidia wyświetla się komunikat, że monitor nie korzysta z karty nvidia, a w menedżerze urządzeń karta jest normalnie wykrywana i nie ma żadnych błędów. Czy to może świadczyć o tym, że karta jest zepsuta? Jeśli nie, to proszę o poradę co mogę zrobić, żeby karta normalnie działała.

Dodam jeszcze, że mam zainstalowany od początku Windows 8.1. Laptop ma dwie karty graficzne: jedną intela, a drugą tą nvidii.
    mic99
    Level 8  
    Tylko że po zaktualizowaniu laptop nie chciał się włączyć. Po zainstalowaniu starszego sterownika włączyłem gta iv. Uruchomiło się z gorszymi ustawieniami grafiki i było napisane, że to z powodu ograniczeń karty graficznej. Chyba wtedy NVIDIA nie działała tylko ta karta intela. A do panelu sterowaniu nvidia nie mogę wejść.
    mic99
    Level 8  
    Próbowałem, ale nie mogę wejść do panelu sterowania nvidia.
    mic99
    Level 8  
    Niestety dalej nie działa. Po kliknięciu uruchom ponownie komputer się włącza, ale kiedy zniknie logo asus zamiast ekranu logowania pojawia się czarny ekran.
    mic99
    Level 8  
    Czy może być uszkodzona karta graficzna?
    mic99
    Level 8  
    A takie coś serwis przyjmie na gwarancje?
    mic99
    Level 8  
    Przywrócę system. Jak dalej nie będzie działać to oddam do serwisu.