Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Naprawa wentylatora klimatyzacji BMW X5 E53 2005 3.0d

petrocapital 25 Maj 2015 00:17 5193 5
  • #1 25 Maj 2015 00:17
    petrocapital
    Poziom 2  

Witam, czy potrafi ktoś naprawić wentylator chłodnicy BMW X5 E53 rok 2005 silnik 3.0d?
    Wentylator mam wymontowany z samochodu wtyczka na 3 piny:
    2 grube niebieski i brąz i 1 cieńki czarny

Klimatyzacja działa ale ciśnienie rośnie, nie załącza się wentylator.

Dobry elektryk samochodowy sprawdził wszystko i stwierdził, że na 100% jest uszkodzony wentylator sam w sobie. Próbował nawet wysterować go komputerem bezposrednio to tylko drgał tak 2mm i koniec.
    Powiedział, że 100% wentylator siedzi.
    Gość, który nabijał klimatyzację na samym początku od razu stwierdził że wentylator bedzie uszkodzony ale powiedział żebytm podjechał do elektryka, więc tak zrobiłem a ten tylko potwierdził uszkodzenie.

Elektronika wentylatora fabrycznie zalana przeźroczysta gumą od nowości NIGDY NIE ROZBIERANA

Stąd pytanie czy ktoś byłby w stanie pomóc?? Czy ktoś jest w stanie naprawić taki wentylator? mogę zdjęcia wysłać jak trzeba

z góry bardzo dziekuję

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 25 Maj 2015 18:44
    Radzio M.
    Poziom 31  

Hm ale kombinują z tymi samochodami.
    Możliwe, że jest to sterowanie poprzez PWM a w środku wentylatora jest zalany jakiś układzik na tranzystorach mocy, który steruje silnikiem. Pasowało by sprawdzić jaki sygnał jest na tym czarnym cienkim przewodzie, najlepiej oscyloskopem, wtedy można coś myśleć dalej.
    Może wypowie się ktoś kto to naprawia ( nie na zasadzie wymiany ) to coś poradzi. Na Twoim miejscu zrobiłbym tak jak napisałem wyżej.

• #3 25 Maj 2015 19:47
    petrocapital
    Poziom 2  

Wysyłam dokładne zdjęcia elektroniki wentylatora:

[Zlecę] Naprawa wentylatora klimatyzacji BMW X5 E53 2005 3.0d [Zlecę] Naprawa wentylatora klimatyzacji BMW X5 E53 2005 3.0d [Zlecę] Naprawa wentylatora klimatyzacji BMW X5 E53 2005 3.0d [Zlecę] Naprawa wentylatora klimatyzacji BMW X5 E53 2005 3.0d

• #4 25 Maj 2015 20:46
    oskarv
    Poziom 15  

Sprawdź kawałek zaznaczony na czerwono, zdaje się że drut miał uszkodzoną izolację i się utlenił, więc oscyloskop raczej nie będzie Ci potrzebny

• #5 25 Maj 2015 21:06
    Radzio M.
    Poziom 31  

Jest to silnik BLDC. Należy sprawdzić uzwojenia omomierzem. Dodatkowo pasuje sprawdzić MOSfety bo mogą być przestrzelone.

• #6 26 Maj 2015 11:48
    petrocapital
    Poziom 2  

Faktycznie drut w tym zaznaczonym miejscu się utlenił, jadę do pana, który przewija silniki itp zobaczymy co powie.
    Byłem u pana, który przewija silniki sprawdził uzwojenia i przejście jest idealne. To że drut się utlenił powiedział że nie ma żadnego znaczenia i że jest to 100% sprawne.

Mówi że przyczyna siedzi w tej zalanej elektronice, także wobec tego pytanie czy ktoś będzie potrafił sprawdzić i ewentualnie naprawić tą elektronikę ? Może te tranzystory jakoś sprawdzić...

Z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem.

Temat zamykam.
    Dalsze dyskusje proszę prowadzić za pomocą komunikatorów lub PW na forum.
    ANUBIS

Przypominam, że to dział ogłoszeń.
    Porady , podpowiedzi i konsultacje prowadzimy w innych działach forum.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo