Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nowy, cichy komputer za 3000-4000 zł

ppaaawwell 25 May 2015 00:25 498 0
    ppaaawwell
    Level 7  
    Witam.
    Na moją osiemnastkę mogę dostać komputer. Ma być do wszystkiego, również do najnowszych gier. 18 mam 8 sierpnia ;)
    chciałbym żeby wymiana części w przyszłości była jaknajtańsza.
    Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale wg mnie najlepiej jest wziąść kompa z szybkim procesorem i średnią,ale wystarczającą grafiką, ponieważ dołożenie drugiej podobnej w przyszłości wyjdzie taniej niż zmiana procesora i płyty głównej. Mam monitor 1920x1080.

Myślę nad takim zestawem:
    - i7 4790k
    - jakiś ram - 8 lub 16 gb
    - radeon r9 290x z półpasywnymi wentylatorami, które wyłączą się jak robię mało wymagające rzeczy - internet, stare gry itd. coś w stylu asus matrix 0db.
    - jakaś płyta główna
    - do tego tania obudowa
    - napęd dvd
    - i zasilacz z półpasywnym chłodzeniem tak jak w grafice.
    Podkręcanie będzie, ale dopiero jak procesor będzie za słaby, czyli za pare lat.
    wolałbym do tego dołożyć dwa dyski hdd w raid 0, ale mogę sobie dyski odpuścić w zamian za
    szybszy sprzęt ( mam już ssd 60gb i 2,5 cala hdd 1 tb.)

Pytania:
    Jaki półpasywny zasilacz wybrać, żeby uciągnął taki zestaw z dwoma kartami graficznymi?
    i jaka karta graficzna lub jakie chłodzenie do karty graficznej, żeby bez obciążenia wentylatory nie
    pracowały? czy jest możliwe zamontowanie takiego chłodzenia na procesor, czy żeby mieć całkowitą ciszę przy nieobciążonym kompie trzeba mieć regulator obrotów do procesora? A może podpiąć wentylatory z cpu i gpu pod jeden regulator obrotów, ewentualnie dodać rezystory przy wentylatorze jeśli jeden będzie pracował szybciej od drugiego?