Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 47LA660V-ZA - Nie załącza się za pierwszym razem .

tomserwis 25 Maj 2015 01:07 1065 3
  • #1 25 Maj 2015 01:07
    tomserwis
    Poziom 13  

Witam! Problem tego tv ,to start za 3 lub nawet 5 razem . Otworzyłem to LG u klienta w domu , bo przeniosłem swoją działalność usługową do Londynu i wykonuję tu tylko usługi domowe , przejrzałem pod względem napięć zasilacza - ok ; pod względem kontaktu złącz - ok ;w sieci 242 volty ; polutowałem układ zasilania podświetlenia panela , bo trafiłem już w takich modelach zasilaczy zimne luty w tym układzie i tv załączał się nienagannie . Po nocy znowu ten sam objaw : start - podświetlenie panela - logo LG i gwałtowne przerwanie wyświelenia tego logo ; powrót do StB. Nadmienię , że tv ma tylko 1,5 roku i klient zlekceważył te objawy , gdy była gwarancja ( w Anglii 1 rok ). Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i wiadomości na temat usprawnienia tego startu , zapewne serwisy fabryczne mają jakąś notę na ten temat , bo nie wierzę , że to odosobniony przypadek w tych nowych LG . Obserwując płytę zasilacza , wyraźnie widać lekko ciemniejszy druk pod szeregiem wysokoomowych rezystorów , ale je pomierzyłem w/g napisanych wartości na nich i są ok. Wygląda mi na niewydolność prądową i muszę to jakoś pokonać!

• #2 25 Maj 2015 08:22
    lisek
    Spec od monitorów

Podaj model zasilacza .
    - oraz swoja obsadę IC

Np. PSU EAY62810901 REV1.0 FOR LG 47LA660V / LGP4247-13LPB
    * na pcb EAX64905701 (2.3)

Z objawów opisanych (bez pomiarów ) masz problem standardowy>> przyjrzyj się części PFC tego zasilacza)
    - np. zrobionym na Link_ Renesas R2A2011
    - ukł. gł. zasilacza SSC1S311A

Popatrz co masz u siebie, i potem .....
    Było na forum , opcja Szukaj np. Link

• #3 25 Maj 2015 09:38
    mirex
    Poziom 43  

Lisek wylazł z nory i swoje stałe numery opowiada. PFC, PFC, PFC... :)
    Na wszystkie przypadłości. ;)
    Lisku? W tym czasie, gdy na ekranie jest logo, to PFC działa dobrze, tak? A potem już nie? Nagłe bum. ;)

No ale fakt, serwisant - szczególnie w tym dziale - nie powinien nam opowiadać o lutach (obojętne czy zimnych, czy ciepłych), o młodym wieku telewizora, o domniemaniach jakoby jakieś "patenty" były potrzebne i znane.
    Zatem masz rację. Niech zaczyna od początku. ;)
    A może w sieci jest za dużo, a liskowa porada o PFC jest dobra w drugą stronę? ;)

• #4 25 Maj 2015 10:17
    lisek
    Spec od monitorów

Uważnie z tematu autora (':D')

Cytat:
    start - podświetlenie panela - logo LG i gwałtowne przerwanie wyświelenia tego logo ; powrót do StB

W zeszłym tygodniu widziałem 3x podobny objaw , o dziwo za każdym razem PSU > PFC.
    Niestety ta firma też powoli "schodzi na psy" Link_ 55 stron o ... LA660_ chassis LD33B

Wracając do tematu , zapotrzebowanie (Power Block Diagram ) z SM dla rozbudowanego SM chassis LD33B (LG 32LA62xx / wer. z SAT tuner)
    SM Link_ tutaj

LG 47LA660V-ZA - Nie załącza się za pierwszym razem .

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo