Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odkurzacz Electrolux zus 3388 - naprawa zwijacza przewodu zasilającego

piko3009 25 May 2015 08:07 7020 4
    piko3009
    Level 10  
    Witam, w odkurzaczu Elektrolux Ultra Silencer mod. zus 3388 musiałem rozebrać zwijacz przewodu, ponieważ w wyniku użytkowania została rozerwana jedna z żył przewodu zasilającego.Dostając się do środka w celu ponownego zarobienia przewodu i koszyczka wyskoczyła sprężyna która zwija sznur. Niestety nie potrafię jej teraz założyć ponownie w ten sposób aby zwijacz działał poprawnie. Czy mogę liczyć na jakiś schemat jej założenia lub jakiś opis??
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    cyferblat
    Level 23  
    Włożyć do kasetki (obrazek z Zelmera) , sprężyna na zewnątrz w kasetce , kabel nawinięty i w czasie wyciągania musi nawijać się do środka .
    piko3009
    Level 10  
    Proszę jeszcze o podrzucenie obrazka w miarę możliwości - to wyjaśni który Zelmer ma Pan na myśli - po kilku próbach nadal nie mogę poskładać tego zwijacza. Chciałem już nawet zawieść do serwisu w okolicy lecz powiedzieli, że zwijacze wymieniają a nie naprawiają. Dziękuję za pomoc.
    Jarek_h
    Level 2  
    Witam
    Mi tez przepalił się kabel zasilający w zwijaku.Ale nie mogę poradzić sobie z wyjęciem jego z odkurzacz .Odkurzacz rozkręciłem 6 śrubami. Dostałem się do zwijaka i nie mogę go odczepić - trzyma się na kabla do zwijaka . Jak je odczepić
    piko3009
    Level 10  
    z boku zwijaka jest taka przezroczysta folia. trzeba ją odkleić
    Tam są połączone bieżnie z przewodem. Pozdrawiam