Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus c 330 - spada ciśnienie oleju w silniku

25 Maj 2015 16:38 5058 17
  • Poziom 2  
    Witam.
    Robię już trzeci raz remont silnika i słabe jest ciśnienie oleju, wał został przeszlifowany, nowa pompa olejowa, nowe tulejki rozrządu i na zimnym silniku przy obrotach 2 tyś jest 5bar, a jak się zagrzeje to na 400 obrotach jest 0,8bar, jaka może być przyczyna?
    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Jaki typ filtra oleju?
    Panewki na pewno na odpowiedni szlif?
    Silnik na pewno od C-330 czy może ze starszego modelu?
    Zaglądałeś do klawiatury? Zdejmij przykrywkę i zapal ciągnik.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie .
    Olej superol najgęściejszy , czwarty szlif , gość który robił szlif / W ANDRYCHOWIE /
    DAŁ PANEWKI DO CZWARTEGO SZLIFU , mechanik poskładał , ale nie zrobił wałka rozrządu , to było w tamtym roku , po może 50 mtg znów mówię gościowi że jest słabe ciśnienie , zrobił wałek rozrządu ,nowe panewki na korbowody , stare główne panewki zostały i jeszcze teraz gość podłożył dwie podkładki pod sprężynę do pompy / nowej pompy - nie wiem po co / i na zimnym jest 5 atm , a na gorącym jak wspomniałem 0,8 -1 atm

Dodano po 1 [minuty]:

filtr obrotowy , silnik c 330
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Według mnie wina leży po stronie pompy i filtru olejowego, jeśli chodzi o gościa co wał szlifował (a dokładnie z Inwałdu) to naprawdę gość wie co robi i zna się na tym.
  • Poziom 21  
    Cytat:
    i jeszcze teraz gość podłożył dwie podkładki pod sprężynę do pompy / nowej pompy - nie wiem po co

Podłożył bo chciał zwiększyć ciśnienie na pompie olejowej, tak to się robi.
    Nowa pompa, to nie znaczy ,że jest dobra.
    Cytat:
    a jak się zagrzeje to na 400 obrotach jest 0,8 at ,

Wg mnie nie jest jeszcze tak źle, kto sprawdza ciśnienie na tak wolnych obrotach silnika, sprawdź ciśnienie przy obrotach znamionowych tj. 1800obr/min powinno się poprawić wzrosnąć do 2-3 atm co by znaczyło ,że jest ok. :D
  • Poziom 29  
    Jak już pisałem zajrzyj do klawiatury i zapal ciągnik na chwilę i przyjrzyj się.
    Kolejna sprawa to filtr. Skoro jest to filtr odśrodkowy to trzeba się spodziewać spadków ciśnienia w magistrali olejowej bo tak z tym filtrem jest. Ale czy ktoś do niego zaglądał i oceniał jego stan, wypracowany filtr gubi więcej oleju.
  • Poziom 10  
    Znajomy musiał wywalić odśrodkowy bo nie miał ciśnienia oleju na obrotach bo dawał tylko na mały obieg na wyższych, na wolnych było ok. A smok sprowadzony?
  • Poziom 2  
    DZIĘKUJE wszystkim za odpowiedź sprawdzę to co pisaliście.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich odpisujących na moje zapytanie.
    Problem był od strony filtru odśrodkowego - olejowego, wymieniłem podstawę, filtr i na razie jest dobrze, a mechanicy uczą się na naszych maszynach, a jak coś nie wyjdzie, to winę zwalają że złe części się kupiło. POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
  • Poziom 39  
    Trochę po czasie ale nie mogę się powstrzymać jak po raz kolejny słyszę/czytam takie głupoty.
    jury347 napisał:
    gość podłożył dwie podkładki pod sprężynę do pompy / nowej pompy - nie wiem po co

Niech podłoży jeszcze ze dwie to gdzieś coś się rozerwie jak dołożysz obrotów - to nie gość tylko baran - pogoń go żeby zmniejszyć koszty i wyjmij te podkładki, ciśnienie ma być 4.
    jasiek1122 napisał:
    Podłożył bo chciał zwiększyć ciśnienie na pompie olejowej, tak to się robi.

Następny mądry. Na wolnych obrotach można nawet zaspawać zawór redukcyjny a ciśnienia i tak nie będzie. Pomyśl jaki tego powód.
    jasiek1122 napisał:
    Nowa pompa, to nie znaczy ,że jest dobra.

To prawda ale zwykle jak nie działa to albo nie może złapać oleju, albo ciśnienie jest słabe w każdej temp itp. Tu te objawy słabo pasują.
  • Poziom 7  
    Witam. Moim zdanie powinieneś zmienić olej na np. Mobil lub Turdus i ciśnienie do razu powinno Ci się poprawiać. Pozdrawiam !!
  • Poziom 10  
    Po Superolu nie wlał bym takiego oleju do ciapka, duże prawdopodobieństwo, że silnik został by przemyty i w konsekwencji zapchany. Milvus już lepszy, klasa niby ta sama, ale patrząc na parametry jest lepszy od orelnowskiego Superolu. Chociaż moim zdaniem olej nie ma nic do ciśnienia. Sprawny motor to i na smole powinien ciśnienie trzymać.
  • Poziom 43  
    cinho90 napisał:
    Chociaż moim zdaniem olej nie ma nic do ciśnienia. Sprawny motor to i na smole powinien ciśnienie trzymać.

To zostaw to zdanie dla siebie. Naprawdę.
  • Poziom 39  
    cinho90 napisał:
    Sprawny motor to i na smole powinien ciśnienie trzymać.

Żebyś napisał że na ropie a ty że na smole. Znam jednego "fachofca" co do 60-ki Hipolu nalał bo ciśnienie było słabe.....
  • Poziom 38  
    kwok napisał:
    Znam jednego "fachofca" co do 60-ki Hipolu nalał bo ciśnienie było słabe.....

A ja znam który kupił 60- tkę z takim fantem.
  • Poziom 40  
    Jeśli chodzi o 60-tkę i olej... (zasłyszane od znajomego mechanika): Mechanik został wezwany przez rolnika, któremu 60-tka stanęła w polu podczas prac polowych. Mechanik pojechał na owe pole - patrzy traktor stoi, nie odpala. Robi oględziny silnika - zagląda na bagnet poziomu oleju - miska olejowa prawie że pusta. Pyta rolnika: Czemu nie dolewałeś/wymieniałeś oleju? Na co rolnik z rozbrajającą szczerością: A to się tam coś leje? :)