Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można dodać drukarki błąd -

xxpatrrryk 25 Maj 2015 17:12 1026 4
  • #1 25 Maj 2015 17:12
    xxpatrrryk
    Poziom 2  

Witam wszystkich, jakiś czas temu musiałem zrobić formata, wgrany system to Windows 7 64-bity, na początku nie miałem w ogóle usługi buforu wydruku, ale poczytałem na forum i w końcu udało mi się to naprawić choć nie do końca bo co chwilę gdy włącze usługę bufor wydruku to sama z siebie się wyłącza... i tak co chwile a jak chcę dodać drukarkę HP to piszę że operacja nie dostępna błąd 0x000006be.

Czytałem na różnych forach i znalazłem takie coś tyle że po angielsku:

This way resolved my problem.
    I was not able to add Samsung SCX-4824FN. System is Windows 7 ultimate x64.
    1) I deleted all folders contains Samsung-related driver files
    C:\Windows\System32\spool\drivers\W32X86
    C:\Windows\System32\spool\drivers\x64
    2) deleted all keys in
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows NT x86
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows x64
    3) and deleted all keys other than the 5 listed above in "c":
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors
    It helps!

Z tego co rozumiem to niby mam pousuwać wszystkie te foldery ? i włąśnie tu się trochę tego boje.... czy aby na pewno?
    Albo może jakiś spec pomoże mi to dokładnie przetłumaczyć na polski?

Bardzo proszę o pomoc!!!

0 4
  • #2 26 Maj 2015 19:29
    servicemen
    Poziom 27  

Kolego , grzebanie w rejestrze i kasowanie gałęzi nie koniecznie rozwiąże twój problem.
    Twój problem najprawdopodobniej leży w pomieszanych bibliotekach sterownika.
    Ile masz zainstalowanych kolejek na komputerze? Najlepiej jest usunąć wszystkie kolejki ->restart komputera następnie we właściwościach serwera wydruku usuwamy wszystkie sterowniki -> restart komputera następnie usuwamy zbędne porty ->restart komputera i dopiero na nowo instalacja sterowników.

Czy usługę bufor wydruku masz ustawione typ uruchomienia automatycznie?

0
  • #3 26 Maj 2015 21:46
    xxpatrrryk
    Poziom 2  

Tak mam ustawione na automatycznie.. a rozpiszesz się po kolei jak się wchodzi w te kolejki? i usuwa?

Byłbym wdzięczny..

0
  • #4 26 Maj 2015 21:50
    suri1986
    Poziom 23  

Wyrzucasz wszystkie polecenia druku - to są kolejki.

0
  • #5 27 Maj 2015 18:32
    xxpatrrryk
    Poziom 2  

W kolejkach to ja raczej nic nie mam ponieważ nie mogę nawet pomyślnie dodać drukarki, firma HP, niby ją doda że widnieje ale jak wejdę w worda to mi jej w ogóle nie czyta a wyświetla mi ją w drukarkach z takim żółtym trójkącikiem w rogu czyli że jest niedostępna...

0