Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alpine 7852 dziala procz wyswietlacza

henrry 25 Maj 2005 23:55 993 5
  • #1 25 Maj 2005 23:55
    henrry
    Poziom 11  

witam
    mam mainowicie taki problem ze radio dziala oprocz wyswietlacza, moze by ktos pomogl co to moze byc?
    z gory dziekuje

0 5
  • #2 26 Maj 2005 11:13
    ikar55
    Spec od car audio

Przyglądnij się dokładnie.Zazwyczaj treść na wyświetlaczu jest prawie niewidoczna gdy brak podświetlenia (spalona żarówka)Nie zazdroszczę dłubaniny.

0
  • #3 27 Maj 2005 23:02
    henrry
    Poziom 11  

wiesz torszke dziwne zeby to byla zarowka bo nie swiecie sie nic, nawetg zaden przycisk , wiec co to moze byc?

0
  • #4 28 Maj 2005 00:06
    arko100
    Admin grupy RTV

Mam prośbę.
    Zanim zadasz kolejne pytanie serii: "czy, aby na pewno?" i "czy ktoś się z tym spotkał?". Posłuchaj kolegi <ikar55> i sprawdź tą żaróweczkę.
    Alpinki są tak skonstruowane, że nawet dobrze przyglądając się pod światło nic nie zobaczysz na wyświetlaczu.
    A jeżeli chodzi o podświetlenie klawiszy, też mogą to być żaróweczki. Ale bardzo często winne są też zimne luty. Przy sprawdzaniu przelutuj również rezystory smd.

Powodzonka

0
  • #5 28 Maj 2005 14:01
    gobio
    Poziom 24  

Jeżeli jest to model CDA-7852R to nie ma tam żadnych żarówek.
    Klawiatura podświetlana jest przez diody LED , natomiast wyświetlacz jest podświetlany przez świetlówkę i specjalny inverter wysokiego napięcia.
    Skoro nie pali się jednocześnie klawiatura i wyświetlacz to brak jest zasilania INV +B dochodzącego do panela.(pin 4 złącza CH401 w panelu).
    Sprawdź rezystor R883 (2,2 oHM) i napięcie na emiterach Q806 i Q872 na płycie głównej.

0
  • #6 18 Lip 2009 15:59
    kajro
    Poziom 15  

Ja właśnie wymieniłem złamany rezystor 2ohm2 i po podłaczeniu napięcia go znowu przebiło. Żandego światła na panelu nie ma. Gobio chłopie pomóż, kupiłem schemat ale pdf jest uszkodzony na 24 stronie. I o co w ogóle chodzi z tym napięciem inv +B można to jakoś zasymulować?

0
  Szukaj w 5mln produktów