Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A200-14D - Matryca? Urwany kabelek

25 Maj 2015 19:28 816 4
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich :) mam taki mały problem z laptopem Toshiba Satellite A200-14D (składak, być może od tego "modelu" jest tylko obudowa).

  W pewnym momencie zaczął migać ekran [tak jakby na chwilę gubił zasilanie] oraz bardzo mocno się grzać (SpeedFan pokazywał 48-71 stopni na procesorze i dysku). Próbowałem rozkręcić go, żeby go delikatnie odkurzyć, jednak nie mogłem sobie poradzić z kilkoma śrubkami więc poskręcałem go z powrotem. Po skręceniu jednak przy prawym łączeniu matryca-laptop (prawy zawias w sensie :P) zauważyłem odstający, urwany kabel.

  Czy to może być kabel od matrycy? Czy coś się może stać, jeżeli z takim odstającym kablem uruchomię laptopa żeby sprawdzić czy to od matrycy? (mam na myśli jakieś zwarcie/uszkodzenie sprzętu).

  Wygląda to w sposób następujący:

  Toshiba Satellite A200-14D - Matryca? Urwany kabelek


  Toshiba Satellite A200-14D - Matryca? Urwany kabelek

  Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc :).

  Pozdrawiam!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Najprawdopodobniej jest to kabelek od anteny WiFi. Możesz w takim stanie włączyć laptopa choć wolałbym przed tym wiedzieć gdzie jest dalsza część kabelka; wewnątrz lapka może szkód narobić.
 • Poziom 2  
  Laptop ma zewnętrzny suwak do wyłączania wifi (tak jakby mechaniczny). Czy pomogłoby gdyby go wyłączyć? Żeby w razie czego zwarcia nie zrobiło? WYDAJE mi się, ale to tylko wydaje, że reszta kabelka jest gdzieś we wnętrzu obudowy - bo od strony obudowy 'wypadł' ten uszkodzony fragment, a tak jakby sprawna część kabelka idzie do matrycy.
 • Poziom 22  
  Pozycja wyłącznika nic tu nie zmieni. Rozkręć laptopa, może wystarczy zdemontować klawiaturę by ocenić gdzie podziewa się pozostała część kabelka; zwarcie jak najbardziej może być.
  Sprawdź od dołu lapka gdzie jest karta sieciowa, może tam kabelek zobaczysz?

  Z tym manualem poradzisz sobie https://www.youtube.com/watch?v=KZKdnBQMcVU
 • Poziom 2  
  Dziękuję za pomoc, jutro przy świetle dziennym go spróbuję rozkręcić według tego poradnika i spróbuję zlokalizować resztę tego kabelka :)