Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra 1.8 XE alternator itp

JacekEd 25 May 2015 20:12 1785 3
    JacekEd
    Level 2  
    Witam serdecznie, od kilku tygodni jestem posiadaczem opla astry X1.8XE z 1999r. Początkowo samochód sprawował się wzorowo po kilku dniach zauważyłem,że na desce świecą się kontrolki abs i kontroli trakcji .Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolki gasły ,ale po pewnym czasie znów się zapalały. Oświetlenie wstecznego biegu również działało różnie ,raz było raz nie ,pomyślałem ,że to wina wilgoci panującej w powietrzu / nadmienię ,ze przebywam w UK/ . Pewnego dnia po powrocie z.pracy pozostawiłem jak zawsze samochód na parkingu następnego dnia zdziwiło mnie że nie mogę otworzyć z pilota samochodu jak się okazało akumulator był całkowicie rozładowany. Podpiąłem naładowany akumulator i odpaliłem samochód i od tego czasu pojawiają się.problemy . kontrolki abs i ktrakcji swiecą.,ładowanie akumulatora na.wolnych obrotach świeci natomiast gdy silnik ma 2000 obrotów kontr ład akum gaśnie i przestają działać wskaźniki tj obrotościomier, i wskażnik paliwa oraz brak wspomagania kierownicy co dziwne że przy pełnym obciązeniu / wlaczo e światła,wentylator,klima/ nic się nie działo ,ws,ystmo było normalnie. Wyczytałem na forum ,że mogą być szczotki do wymiany, wymieniłem szczotki przeczyściłem styki . Po odpaleniu auta zauważyłem ,że dla odmiany ładowanie.akumulatora na.wolnych obrotach gaśnie natomiast przy 2000 zaczyna świecić i pojawiają się wtedy zapalone kontrolki abs,ktrak ,brak wspomagania, przy włączonych światłach,klimie,wentylatorze jest tak jak powinno być. Proszę Was o pomoc i z góry serdecznie dziękuję .:)
    zibi581
    Level 22  
    Moje przypuszczenie uszkodzony alternator mogą być diody sprawdz ładowanie, a czasami nie podłączyłeś odwrotnie akumulatora?
    JacekEd
    Level 2  
    Dzięki wielkie za odpowiedź ,akumulator jest dobrze podpięty,jeśli możesz mnie.oświecić gdzie szukać tej diody będę wdzięczny. Pozdrawiam