Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

strugarka strasznie wyje wal

ficu11 25 May 2015 22:49 3528 3
    ficu11
    Level 1  
    strugarka wyrówniarka. kupiłem sobie strugarkę domowej roboty wlasciciel ostrzegał ze wal strasznie wyje po włączeniu ale takto wszystko sprawne wiec wziolem po znajomosci:) ale dzis ja odpaliłem i aż mnie dreszcze przeszły jak zaczol ten wal buczec:/ podobno to nie jest wina łożysk byly wymienione i dalej to samo:) czym to moze byc?? jakie macie pomysly na usuniecie tego buczenia walu.. im bardziej sie rozpędza tym gorzej.. ja podejrzewam ze możliwe to tym ze wal jest caly odsłonięty i pasowało by zrobic obudowy pod blatem na wal...
    przemek 22
    Level 13  
    Witam kolego
    przyczyn może być kilka np wał uszkodzony i wymaga napawania a następnie przetoczenia, uszkodzone obsady łożysk, wał krzywo przykręcony, złe ustawienie noży lub każdy inny
    RAFAŁ.M
    Level 19  
    Mam podobny problem w strugarce chociaż nie tak uciążliwy. Przy przełożeniu na wyższe obroty zaczyna wyć i buczeć jak syrena alarmowa . Między obracającymi nożami a krawędzią stołu tworzy się komora rezonansowa i pewnie stąd ten dźwięk. Możliwe że osłonięcie wału i drobna zmiana konstrukcji stołu pomoże w wyciszeniu ale jeszcze nie sprawdzałem.