Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Maestro 180 vs Pylon Pearl 25

karens26 25 Maj 2015 23:05 1713 6
  • #1 25 Maj 2015 23:05
    karens26
    Poziom 5  

Witam, mam pytanie odnośnie kolumn. Porównuję kolumny Tonsil Maestro 180 oraz Pylony Pearl 25. Lepsze parametry według mnie mają kolumny Tonsila lecz jak to wypada w rzeczywistości, czy ktoś słuchał tych i tych i może się wypowiedzieć, które kolumny będą lepsze? Dodam jeszcze, że pokój w którym będą stały kolumny jest bardzo mały mianowicie 12 m2. Czy opłaca się tam wstawiać takie kolumny? Czy lepiej może Pylon Topaz 15. Maksymalny budżet, który mogę przeznaczyć na kolumny to 1800 zł. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

0 6
  • #2 26 Maj 2015 08:32
    korrus666
    Poziom 40  

12 m2 to mały pokój i chyba nie ma sensu pakować do niego takich wielkich kolumn jak maestro 180 czy nawet Pearl 25. Topaz 15 są troszkę mniejsze od Pearl 25 i mają tunel bas-refleks z przodu co może ułatwić ustawienie kolumn w niedużym pokoju. Najlepiej jednak gdybyś wszystkich posłuchał tylko że w salonie audio zabrzmi to zupełnie inaczej niż w twoim niedużym pokoju. Najlepszy byłby więc odsłuch w domu na docelowym sprzęcie.

1
  • #3 26 Maj 2015 16:46
    karens26
    Poziom 5  

Oczywiście, że przejadę się posłuchać, ale mam pytanie, czy między pearl a topaz będzie duża różnica w brzmieniu? Ponieważ parametry pearle maja o wiele lepsze.

0
  • #4 26 Maj 2015 22:06
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

karens26 napisał:
    Oczywiście, że przejadę się posłuchać, ale mam pytanie, czy między pearl a topaz będzie duża różnica w brzmieniu?
    Będzie. Między każdymi będzie.
    Z pary Pearl i Maestro, ja zawsze wybiorę Maestro.
    Ja to bym się w takim pokoju na monitorami zastanowił. Co Ty na to?

0
  • #5 26 Maj 2015 22:54
    karens26
    Poziom 5  

telecaster1951
    Zawsze chciałem kolumny podłogowe, głównie chodzi o wygląd lecz wiem też, że zwykłe kolumny będą miały lepszy bass, chyba że się mylę to proszę o poprawkę. Czyli do takiego pokoju odradzasz kupić coś pokroju Pearl czy Maestro? Bo wiadomo w pokoju odsłuchowym będzie grało to fajnie, a po przyjeździe do domu może być małe rozczarowanie. Czyli zostają Topazy 15 czy są jeszcze jakieś fajniejsze kolumny do takich małych pomieszczeń?

0
  • Pomocny post
    #6 27 Maj 2015 10:02
    k52
    Poziom 32  

Ja znaku wyższości nad Maestro w kwestii basu tak ad hoc bym nie stawiał, to nadal niedroga kolumna, gdzie wsadzili niby dwa basowe głośniki, ktoś może postrzegać że basu jest więcej, ale czy z automatu lepszy, niższy, szybszy, no nie. Zwłaszcza w takim pokoiku.
    Za 1500pln do takiego pokoju należy posłuchać jeszcze Monitor audio mr4, Indiana line nota 550, Wharfedale Diamond 155, a jak lubisz twarde granie Yamaha ns150. Jak myślałeś nad niedużymi Topaz 15 ( teraz zauważyłem że masz aż dwa wątki) warto posłuchać kolumn typu monitor Monitor Audio bx2, Magnat quantum 653, Jbl es30, Focal Chorus 705, Elac BS 63.2 to sporo wyższa jakość ( no poza jbl30, ale ten potrafi gruchnąć ujj) niż tamte większe i dla większości ludzi zagrają nieporównywalnie lepiej od Maestro II, Pylona25.

1
  • #7 29 Maj 2015 17:11
    karens26
    Poziom 5  

k52
    Przepraszam, że dość długo nie odpisywałem, ale sprawy osobiste. Co do tematu to oczywiście wybiorę się na odsłuchy kolumn i powiem co i jak. Dzięki za propozycje.

0