Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka 60cm do zabudowy - zawiasy nożycowe?

cure23 26 May 2015 00:12 9384 4
 • #1
  cure23
  Level 11  
  Witam!
  Stoję przed koniecznością zakupu zmywarki 60cm do zabudowy pod blatem z panelem zintegrownym (sterowana z góry) w cenie około 1500 PLN. Preferowani producenci: Bosch, AEG, Electrolux. Stolarz, który wykonuj kuchnię mówi, żeby uniknąć szpary w cokole pod drzwiami zmywarki powinna posiadać ona zawiasy nożycowe i wolno-opadające drzwi. Czy ma rację? Czy model Bosch SMV53L50EU ma te cechy?

  --
  Pozdrawiam,
  Cure
 • #2
  poldekdaniel
  Level 15  
  Montowaliśmy kilka zmywarek i szpara o której mówił ci stolarz to jest podcięcie listwy cokołowej ,tak aby drzwiczki od zmywarki nie zacharczały o tą listwę- Możesz to zignorować .Musiałbyś położyć się na podłodze pod zmywarką ,aby zobaczyć 1 cm różnice miedzy listwą pod zmywarką a pozostałymi cokołami .
  Nawet z daleka nie jesteś w stanie zobaczyć tego podcięcia.
  Może się również okazać ,że listwa cokołowa będzie na 10 cm, a nóżki na 11 cm i wtedy nie będzie żadnego podcięcia :)
  Wolał bym kupić zmywarkę jaka Mi pasuje ( np.do pozostałego sprzętu,albo posiadanych pieniędzy) Niż miałbym słuchać stolarza i kupić zmywarkę pod niego.


  Zmywarka 60cm do zabudowy - zawiasy nożycowe?
 • #3
  cure23
  Level 11  
  Dzięki za zainteresowanie. Źle się wyraziłem, właśnie chodzi mi, a właściwie mojej żonie o to, żeby takiego podcięcia jak na zdjęciu nie było. Czy mógłby ktoś potwierdzić, że jest taka konstrukcja zawiasów, która to zapewnia i jakie modele ją mają?

  --
  pozdrawiam,
  Cure
 • #5
  cure23
  Level 11  
  Witam!
  Zdecydowałem się na Electrolux ESL8610RO. W tym modelu front podnosi się przy otwieraniu i nie ma konieczności wykonania podcięcia w cokole.
  BTW, Electrolux też się tym nie chwali, doszukać się tego można dopiero w szczegółowej instrukcji montażu.
  pozdrawiam,
  Cure