Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen berlingo 2005 1.4 benzyna błąd P0463 w ECU

domex32 26 May 2015 09:48 5046 16
    domex32
    Moderator of Cars
    Witam, ma ktoś z was odsprzedać BSM b2 Siemens T118470002 J lub każdy inny który można zamontować w miejsce tego?

Problem z nim taki że auto czasami nie może odpalić, nie rusza pompa paliwa.

Na włączonym zapłonie odpinam i zapinam pierwszą z brzegu kostkę, pompa rusza i znowu kilka dni pojeździ zanim nie będzie chciał odpalić :)

Berlingo 1.4 benzyna 2004 rok.
    User removed account
    User removed account  
    domex32
    Moderator of Cars
    Zamontowałem B3 i auto nie odpaliło, nie ruszała pompa paliwa, za którąś próbą kręcenia pompa ruszyła, odpalił. Pompę ktoś przede mną wymienił, w ecu litania błędów, wszystkiego co jest zasilane po rozruchu, sonda cewki, wtryski, wrzuciłem kolejny B3 odpalił bez problemu, zero błędów, zrobiłem 50 km i narazie wszystko działa. Wiązki ktoś przede mną już robił, a wtyczki wyglądają ok, nic nie zalane, nie zielone, siedzą ciasno, zobaczymy, może będzie okej.
    domex32
    Moderator of Cars
    Przez chwilę myślałem, ale babka pedant, ktoś już wyciągnął jeden od przeciwmglowych przednich, ale i tak nie działały, babka chciała nowa z serwisu ale ze w piątek wyjeżdża to trzeba było szukać używki, bo serwisu u nas niet, a najbliższy 130km.
    User removed account
    User removed account  
    domex32
    Moderator of Cars
    Narazie auto chodzi bez problemu. Dzięki za pomoc.
    domex32
    Moderator of Cars
    Zdechł.

Zapala kontrolkę silnika, ale jedzie normalnie, po zgłaszania nie odpalił.

Za pierwszym razem był błąd zaworu evap i zbyt niski poziom paliwa.

Teraz jest tylko błąd poziomu niskiego paliwa w ECU, i pompa nie chodzi. Nie odpala.

Po wypieciu i wypieciu pierwszej od lampy kostki w ECU, odpala i chodzi normalnie :-)
    domex32
    Moderator of Cars
    T5 wrote:
    A nie myślałeś żeby wyciągnąć te 2 przekaźniki na zewnątrz?

Myślałem, ale nie rozwiąże to problemu kontrolki.

Po schemacie wygląda to tak iż, jeden przekaźnik zasila dwie linie, jedna na zasilanie osprzętu silnika, druga na pompę paliwa i zawór EVAP, czyli uszkodzenie przekaźnika, skutkowało by błędami osprzętu, natomiast gdy sterownik zapali kontrolkę silnika, jest tylko błąd P0463 dotyczący za niskiego sygnału z czujnika poziomu paliwa, jest on tylko w ECU silnika, w BSI go nie ma...
    User removed account
    User removed account  
    domex32
    Moderator of Cars
    Diagbox.czytam.

Bsi nie rejestruje błędu czujnika poziomu paliwa.
    User removed account
    User removed account  
    domex32
    Moderator of Cars
    Nie miał nigdy gazu, w zbiorniku zawsze ponad połowa paliwa, babka ma od nowości auto, zawsze trzyma taki poziom.
    User removed account
    User removed account  
    domex32
    Moderator of Cars
    Możliwe, po odpięciu złącza pompy paliwa, od razu wskakuje P0463 do ECU silnika.
    User removed account
    User removed account  
    domex32
    Moderator of Cars
    Pod autem przy zbiorniku jest złącze czteropinowe pompy paliwa.

Sprawdzę konfigurację ECU oraz bsi.