Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro. - Autodiagnostyka żarówek kontrolnych.

sta1415 26 Maj 2015 11:06 444 3
  • #1 26 Maj 2015 11:06
    sta1415
    Poziom 7  

Witam.
    Chciałbym zapytać na jakiej zasadzie działa autodiagnostyka kontrolek w nowych zestawach wskaźników, konkretnie chodzi mi o to że lampki świecą się przez kilka sekund po przekrećeniu stacyjki a następnie gasną (np kontrolka zbyt wysokiej temperatury silnika, zużycia klocków hamulcowych itd).

W polonezie caro ten system jest rozwiązany w ten sposób że kontrolka ciśnienia oleju steruje wszystkimi innymi lampkami. Chce to przerobić tak, aby kontrolki:
    - poziomu płynu hamulcowego,
    - poziomu płynu chłodniczego,
    - zużycia klocków hamulcowych,
    - nadmiernej temperatury silnika,
    świeciły się kilka sekund, powiedzmy 2 - 3 po przekręceniu stacyjki i gasły.
    Pozdrawiam i dziękuje za informacje.

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Maj 2015 11:16
    carrot
    Moderator Samochody

Zrób timer na NE555 i podłącz przez diody do kontrolek, które chcesz zaświecić

2
  • #3 26 Maj 2015 11:57
    sta1415
    Poziom 7  

http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.html takie coś może być?

Moderowany przez domex32:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Link usunąłem.

0
  • #4 30 Mar 2017 17:07
    sta1415
    Poziom 7  

Zamontowałem przekaźnik czasowy, z regulacją czasu włączenia i wyłączenia po podaniu napięcia.

Działanie, opis ze strony producenta:
    "Realizowana funkcja: Po pojawieniu się napięcia sterującego na wejściu przekaźnik przełączy styki ale ze zwłoką i tylko na ustawiony czas, po czym wyłączy się mimo że napięcie sterujące pozostaje. Zakresy regulacji : zwłoka 0-5 sek, włączenie 0 - 5 sek."

Firma ASE model 5TS5

Problem rozwiązany więc temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów