Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 1.8 - Nierówno pracuje po wyprzedzaniu

lolki 29 Maj 2015 07:10 2391 34
  • #31 29 Maj 2015 07:10
    leonov
    Poziom 40  

kriss0506 napisał:
    Jedyne co mi przychodzi do głowy po twoich zabiegach to można sprawdzić sygnał sterujący drugim wtryskiwaczem oscyloskopem .Wtryskiwacz może i pracuje ,ale może nie do końca pracować też prawidłowo, można też je zamienić miejscami i zobaczyć czy problem wystąpi na tym samym cylindrze...
    To wykonałeś ?

• #32 29 Maj 2015 12:18
    lolki
    Poziom 14  

Czyli mam zamienić wtryskiwacze miejscami? To jest dobry pomysł tylko nie łatwiej i szybciej będzie sprawdzić jakie napięcie jest na kostce?
    No chyba, że nie można tego poprawnie zmierzyć zwykłym miernikiem lub ewentualnie taki pomiar nie da jednoznacznych rezultatów.

• #33 29 Maj 2015 12:51
    thomas-cs
    Poziom 14  

Jeżeli odłączyłeś przewód i nie było żadnej różnicy więc pewnie coś jest z wtryskiem/przewodem. Sprawdź czy przewód nie jest uszkodzony, przerwany itp. Mi to wygląda na problem z zasilaniem wtrysku. Może kostki są gdzieś luźne i na dziurach przy wstrząsach przerywa. Sprawdź też miernikiem zasilanie wtrysku czy w ogóle występuje. Jak nie ma to do sterownika i czy na wyjściu daje sygnał - jak tak to kabel, jak nie sterownik :)

• #34 29 Maj 2015 17:39
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Czas wtrysku na wolnych ma między 3 a 4 mili sekundy, zwykły miernik raczej nie wyłapie tego. Sprawdź miejsce przecięcia przewodów od 2go wtrysku, jak ok możesz wypiąć kable od gazu i połączyć tak jak było fabrycznie. W sytuacji gdy zacznnie pracować normalnie to masz winowajce. Jak nie to wtrysk lub sygnał z ecu. Gdybyś miał kogoś z kabelkiem do gazu możesz podglądać sygnały wtryskiwaczy.
    Pozdrawiam

• #35 11 Cze 2015 14:12
    lolki
    Poziom 14  

Witam wszystkich ponownie.

Okazało się, że w ciągu kilku dni od pomiaru ciśnienia w cylindrach doszło do uszkodzenia zaworu i to było przyczyną problemów. Po wymianie zaworu chodzi aż miło.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.