Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 1.8 - Nierówno pracuje po wyprzedzaniu

lolki 29 Maj 2015 07:10 3345 34
 • #31
  leonov
  Poziom 42  
  kriss0506 napisał:
  Jedyne co mi przychodzi do głowy po twoich zabiegach to można sprawdzić sygnał sterujący drugim wtryskiwaczem oscyloskopem .Wtryskiwacz może i pracuje ,ale może nie do końca pracować też prawidłowo, można też je zamienić miejscami i zobaczyć czy problem wystąpi na tym samym cylindrze...
  To wykonałeś ?
 • #32
  lolki
  Poziom 14  
  Czyli mam zamienić wtryskiwacze miejscami? To jest dobry pomysł tylko nie łatwiej i szybciej będzie sprawdzić jakie napięcie jest na kostce?
  No chyba, że nie można tego poprawnie zmierzyć zwykłym miernikiem lub ewentualnie taki pomiar nie da jednoznacznych rezultatów.
 • #33
  thomas-cs
  Poziom 14  
  Jeżeli odłączyłeś przewód i nie było żadnej różnicy więc pewnie coś jest z wtryskiem/przewodem. Sprawdź czy przewód nie jest uszkodzony, przerwany itp. Mi to wygląda na problem z zasilaniem wtrysku. Może kostki są gdzieś luźne i na dziurach przy wstrząsach przerywa. Sprawdź też miernikiem zasilanie wtrysku czy w ogóle występuje. Jak nie ma to do sterownika i czy na wyjściu daje sygnał - jak tak to kabel, jak nie sterownik :)
 • #34
  marseluss_2009
  Poziom 24  
  Czas wtrysku na wolnych ma między 3 a 4 mili sekundy, zwykły miernik raczej nie wyłapie tego. Sprawdź miejsce przecięcia przewodów od 2go wtrysku, jak ok możesz wypiąć kable od gazu i połączyć tak jak było fabrycznie. W sytuacji gdy zacznnie pracować normalnie to masz winowajce. Jak nie to wtrysk lub sygnał z ecu. Gdybyś miał kogoś z kabelkiem do gazu możesz podglądać sygnały wtryskiwaczy.
  Pozdrawiam
 • #35
  lolki
  Poziom 14  
  Witam wszystkich ponownie.

  Okazało się, że w ciągu kilku dni od pomiaru ciśnienia w cylindrach doszło do uszkodzenia zaworu i to było przyczyną problemów. Po wymianie zaworu chodzi aż miło.

  Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.