Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40D5000 - Zmian koloru na części ekranu

26 Maj 2015 12:14 1851 9
  • Poziom 12  
    Witam
    W moim TV Samsung UE40D5000 jakaś dziwna sytuacja zaczęła występować.
    Telewizor działa poprawnie przez około 5 minut po czym na części ekranu pojawia się przebarwienie. Przebarwienie znika po ściśnięciu ramki w prawym górnym rogu.
    W czym może być problem ?
    poniżej zdjęcie pokazujące jak to wygląda
    Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam
    Samsung UE40D5000 - Zmian koloru na części ekranu
  • RenexRenex
  • Poziom 22  
    Moim zdaniem jeśli przy ściskaniu coś się zmienia na lepsze rozkręć i posprawdzaj,
    przeczyść taśmy idące na matryce.
    Po rozkręceniu na pewno wyczujesz w którym miejscu jest problem.
  • RenexRenex
  • Poziom 17  
    W tym modelu wadliwe były matryce w szczególności problem jest w zaniku odpowiednich napięć między szybą matrycy a płytką t-con.
  • Poziom 17  
    Zbieraj kaskę na nowy odbiornik. Masz uszkodzoną matrycę.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Moim zdaniem jeśli przy ściskaniu coś się zmienia na lepsze rozkręć i posprawdzaj,
    przeczyść taśmy idące na matryce.

Nie wiesz co piszesz.
    Autor do dobrego serwisu zmykaj. Autoryzowanych unikać jak ognia.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem, ale musimy ustalić jakąś wspólną wersję czy do kasacji, czy do naprawy :)
    Zdjąłem tylną obudowę, wypiąłem-wpiąłem taśmy od matrycy, załączyłem... po kilku minutach to samo. Zacząłem ruszać przednia ramką [jest mocowana w dwóch miejscach tylko po bokach] dało się ją odchylić do 1 cm od matrycy, obraz zaczął sie zmieniać - odchyliłem od matrycy [ale nie było widać aby matryca wykrzywiała się] wychodziło przebarwienie, dociskałem przebarwienie znikało. Po skręceniu problem zniknął na kilka godzin, dzisiaj po uruchomieniu po paru minutach znów się pojawił :/
    Teraz, tak - jak najbardziej udam się do dobrego serwisu ale chciał bym wyeliminować proste usterki, potrafię posługiwać się miernikiem, mam lutownicę i prostego hota, kiedyś tam zdarzyło mi się wymienić świetlówkę w matrycy laptopowej, czy jest cos co mógł bym sprawdzić sam ?
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Teraz, tak - jak najbardziej udam się do dobrego serwisu ale chciał bym wyeliminować proste usterki,

To nie jest prosta usterka.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Faktycznie nie znam tego modelu i jestem amatorem ,zasugerowałem sprawdzenie na podstawie tego tematu z którego wynika co jest w środku czy tak jest nie wiem.

Post#1 Post autora tematu 21 Gru 2014 17:31 UE40D5000- Podwójny obraz

Witam, posiadam Samsunga UE40D5000 w którym występuje problem z obrazem, matryca LTJ400HM07 , T-con S100FAPC2L V0.3.

Nie wiesz co piszesz.
    Autor do dobrego serwisu zmykaj. Autoryzowanych unikać jak ognia.

Niech autor tego tematu najpierw powie jaką ma matrycę i logikę bo jak wiemy może być różnie.

Ale zanim bym myślał o matrycy sprawdził bym wszystko co jest możliwe.