Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Projekt] - [Visual Basic] Quandem Browser - przeglądarka marzeń

xSzwagier 26 Maj 2015 12:24 1455 27
  • #1 26 Maj 2015 12:24
    xSzwagier
    Poziom 22  

Quandem Browser to nowa,lekka i szybka przeglądarka. Do czynienia mamy tu z minimalistycznym interfejsem, wieloma funkcjami i instalatorem. :)
    Projekt tworzony był jakiś czas, był pisany prawie od zera, własna strona zrobiona lekko z szablonu, nawet jest skan.
    Download:
    http://quandem.weebly.com/
    Skan:
    http://www.mpcforum.pl/s/8762fec
    SS:
    [Projekt] - [Visual Basic] Quandem Browser - przeglądarka marzeń [Projekt] - [Visual Basic] Quandem Browser - przeglądarka marzeń [Projekt] - [Visual Basic] Quandem Browser - przeglądarka marzeń [Projekt] - [Visual Basic] Quandem Browser - przeglądarka marzeń
    Dziękuję za przeczytanie.

0 27
  • #2 26 Maj 2015 14:30
    PRL
    Poziom 33  

Cytat:
    Dziękuję za przeczytanie.

Kot w worku?

2
  • #4 26 Maj 2015 15:26
    PRL
    Poziom 33  

Odczytałem Twoją wypowiedź (z racji działu, w którym się znajduje), że to Twój projekt. Reszta chyba jasna.

P.S. Wszystko, co pisane w VB będzie o niebo wolniej chodzić niż w innym języku.

0
  • #6 26 Maj 2015 15:35
    PRL
    Poziom 33  

Cytat:
    Mylisz się

Skoro tak mówisz, to zapewne tak jest.

0
  • #7 26 Maj 2015 16:12
    p.kaczmarek2
    Poziom 23  
  • #9 26 Maj 2015 17:56
    p.kaczmarek2
    Poziom 23  

xSzwagier napisał:
    p.kaczmarek2 napisał:
    Co z anonimowością?

Do dodania.

Ale tez pod katem autorów, skąd wiemy, ze nie ma tam spyware?
    Open Source?
    Co z wsparciem HTML5?

0
  • #10 26 Maj 2015 18:03
    xSzwagier
    Poziom 22  

1.Przede wszystkim stąd, że projekt napisałem dziś, więc nikt się nie dowie o nim na razie poza Elką i mpcforum. Tak BTW to masz skana.
    2. 100% opensource na GNU 3 i w dodatku aplikacja posiada sama w sobie source code do VB - trza odpalić plik Quandem Browser.sln (czy jakoś tak on się zwał) i można edytować.
    3. Dzisiaj jeszcze sprawdzę, ale jest na ok.80% - sprawdź dokładnie pod html5testem, chyba że nie masz Quandema - dziś mocno późnym wieczorem albo jutro podam wynik.

0
  • #11 26 Maj 2015 18:09
    p.kaczmarek2
    Poziom 23  

Jestem pod wrażeniem. Ile godzin pracy na to zeszło?
    I przede wszystkim - na ile praca jest Twoja, a na ile jest gotowych komponentów?
    To nie jest jakiś kot w worku pod postacią gotowej kontrolki IE?

Chodzi mi o silnik renderingu obiektów drzewa DOM, parser DOM itp.

-1
  • #12 26 Maj 2015 18:14
    xSzwagier
    Poziom 22  

Około 2h na wygląd i 5h na programowanie a do tego jeszcze 2h na gotowce - (2*2)+5=9h
    Jakieś 30% gotowców. Reszta moja.
    Przeglądarka opiera się na funkcji WebBrowser dostępnej w Visual Basicu 2010 Express.

0
  • #13 26 Maj 2015 18:23
    p.kaczmarek2
    Poziom 23  
  • #14 26 Maj 2015 18:26
    penknife
    Poziom 20  

Nie wiem czy to problem u mnie, ale 3x już ściągałem ten plik z dropboxa i cały czas mam file corrupted albo coś podobnego. (XP SP3 Pro archiver systemowy oraz WinRar 4.20)

0
  • #15 26 Maj 2015 18:52
    xSzwagier
    Poziom 22  

p.kaczmarek2 napisał:
    Jak wygląda user agent tej przeglądarki? Jest ona widziana jako Twój Quandem czy jako IE?
    To jest miara własnej pracy...

nie testowałem jeszcze
    @penknife
    sry, popsułem, zmień format zip na arc i otwórz freearc'iem. poprawię jutro.

Dodano po 15 [minuty]:

xSzwagier napisał:
    p.kaczmarek2 napisał:
    Jak wygląda user agent tej przeglądarki? Jest ona widziana jako Twój Quandem czy jako IE?
    To jest miara własnej pracy...

nie testowałem jeszcze
    @penknife
    sry, popsułem, zmień format zip na arc i otwórz freearc'iem. poprawię jutro.

albo otwórz zipa freearciem

0
  • #16 26 Maj 2015 20:14
    marcinj12
    Poziom 40  

p.kaczmarek2 napisał:
    Oczywiście, że jest. ;)

"Funkcja" - a raczej kontrolka - WebBrowser to tak naprawdę standardowa kontrolka Visual Studio. W rzeczywistości korzysta z takiego silnika, co Internet Explorer na danym systemie - pod XPkiem się będzie przedstawiała bodaj jako IE7, pod 7 - jako IE11 czy co tam kto ma zainstalowane... Wspiera okrojoną wersję standardów, co "oryginalna" przeglądarka - jak go uruchomisz na systemie z IE wspierającym HTML5, to jest jakaś szansa że też będzie (teoretycznie) go wspierać.

I tak jak pisał PRL - będzie to działać wolno i z mnóstwem błędów, zwłaszcza od strony JavaScriptu i styli, bo to nawet nie jest "pełen" silnik IE tylko jakaś okrojona wersja. Nie ma więc najmniejszego sensu instalowanie czegoś takiego - po co instalować nakładkę (z problemami) na istniejącą przeglądarkę? Już lepiej skorzystać z oryginalnego IE.

Wielu początkujących w VS myśli, że skoro jest gotowy komponent to go wrzucą na formę, dopiszą parę standardowych procedur i będą mieli własną przeglądarkę... No i tak jest, dopóki nie zaczną tego używać - dopiero wtedy okazuje się, że do niczego poważnego się to nie nadaje...

2
  • #17 27 Maj 2015 01:20
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Czego to ta dzisiejsza młodzież nie wymyśli...

Tak jak kolega marcinj12 napisał powyżej. To nie jest żadna nowa przeglądarka internetowa, tylko zagnieżdżony Internet Explorer w okienku. Kilkanaście lat temu będąc w gimnazjum też takie pisałem w VB6, ale miałem świadomość, że paroma kliknięciami nie tworzę od podstaw przeglądarki. W życiu by mi do głowy nie przyszło, żeby wrzucać do sieci kilkulinijkowy program jako projekt nowej przeglądarki. Do tego podpisując to jako "przeglądarka marzeń".

p.kaczmarek2 napisał:
    Myślę, że autor nie ma pojęcia o czym piszesz.

p.kaczmarek2 napisał:
    Jak wygląda user agent tej przeglądarki? Jest ona widziana jako Twój Quandem czy jako IE? To jest miara własnej pracy...
    Podmiana user agenta nie jest miarą stworzenia nowej przeglądarki. Autor też zdaje się nie wie o co chodzi.

xSzwagier napisał:
    Około 2h na wygląd i 5h na programowanie a do tego jeszcze 2h na gotowce - (2*2)+5=9h

A tysiące programistów siedzą w Microsofcie, Google czy Mozilli przez całe lata i pracują nad przeglądarką. Jakie to muszą być głupki skoro ty zrobiłeś to w 9 godzin.

xSzwagier napisał:

Biorąc pod uwagę to, że główna funkcjonalność to zagnieżdżona kontrolka WebBrowser to jakieś 99% gotowca... Chociaż trochę przesadziłem, raczej 99,99999% gotowca. To tak jak podmienić logo na stronie głównej Google i powiedzieć, że stworzyło się nową wyszukiwarkę.

1
  • #18 27 Maj 2015 08:00
    xSzwagier
    Poziom 22  

Piotrek.pxf napisał:
    Czego to ta dzisiejsza młodzież nie wymyśli...

Nie martw się, ja trochę pomysłów mam.
    Piotrek.pxf napisał:
    p.kaczmarek2 napisał:
    Myślę, że autor nie ma pojęcia o czym piszesz.

Mam pojęcie.

Piotrek.pxf napisał:
    p.kaczmarek2 napisał:
    Jak wygląda user agent tej przeglądarki? Jest ona widziana jako Twój Quandem czy jako IE? To jest miara własnej pracy...
    Podmiana user agenta nie jest miarą stworzenia nowej przeglądarki. Autor też zdaje się nie wie o co chodzi.
    Wiem o co chodzi, przestań mnie tu od nieuków wyzywać.

Piotrek.pxf napisał:
    xSzwagier napisał:

A tysiące programistów siedzą w Microsofcie, Google czy Mozilli przez całe lata i pracują nad przeglądarką. Jakie to muszą być głupki skoro ty zrobiłeś to w 9 godzin.
    To nie jest pełnoprawna przeglądarka na razie. Niedługo aktualizacje będą, ale teraz to nic ciekawego. Aktualizacje startują dziś.

xSzwagier napisał:

Piotrek.pxf napisał:
    Biorąc pod uwagę to, że główna funkcjonalność to zagnieżdżona kontrolka WebBrowser to jakieś 99% gotowca... Chociaż trochę przesadziłem, raczej 99,99999% gotowca. To tak jak podmienić logo na stronie głównej Google i powiedzieć, że stworzyło się nową wyszukiwarkę.

Kontrolka WebBrowser jakieś 40% zużywa, tylko do pokazywania stron. Resztą zajmuje się kupa toolbarów i wiele linijek kodu. :D

0
  • #20 27 Maj 2015 08:55
    wiesniak
    Poziom 31  

Marudzicie jak stare baby :P
    Zgadzam się z opiniami, że użycie WebBrowser jest słabe. Zgadzam się, że do przeglądarki marzeń jeszcze daleko. Natomiast wydaje mi się, że warto docenić starania, ponieważ autor walcząc z napotkanymi problemami, uczy się programować na żywym organizmie. To IMO lepsze niż nauka przez klepanie programików z tutoriali.
    Temat jest w dziale dla początkujących, więc tym bardziej byłbym za wspieraniem autora zamiast torpedowaniem jego wysiłków.

Nawiązując jeszcze do WebBrowser, sugerowałbym, autorze, byś rozważył zastąpienie tego komponentu jakimś pełnoprawnym silnikiem, np Chromium. Istnieje kilka projektów, które pracują nad udostępnieniem ww silnika dla .NETu, polecam rzucić okiem Options for embedding Chromium instead of IE WebBrowser control with WPF/C#.
    Druga uwaga: pisząc o VB masz na myśli VB.NET, jak sądzę. Proponuję o tym pamiętać i używać właściwej wersji by uniknąć nieporozumień.
    I trzecia uwaga na koniec: sugeruję przeskoczyć z VS 2010 Express do VS 2013 Community (lub niedługo 2015). Nowsze VS to więcej możliwości, a wersja Community jest zdecydowanie bogatsza w opcje.

0
  • #21 27 Maj 2015 09:40
    xSzwagier
    Poziom 22  

Na razie wolę zostać na VS 2010 i tak zostanie.
    Dzięki @wiesniak za wsparcie :)
    Chromium nie dodam, jakiś inny silnik, bo przeglądarka na Chromium już jest (webexpress.esy.es), mam też temat na MPCforum w tym samym dziale co WebExpress, więc strach :P
    Pozdr, nowa aktualizacja się ładuje na MEGA.

Dodano po 5 [minuty]:

EDIT: Nowa aktualizacja już dostępna - rzućcie się na nią! :D

Dodano po 14 [minuty]:

Wyniki z HTML5 i parę innych SS'ów w głównym poście. :D

Dodano po 17 [minuty]:

marcinj12 napisał:
    p.kaczmarek2 napisał:
    Oczywiście, że jest. ;)

"Funkcja" - a raczej kontrolka - WebBrowser to tak naprawdę standardowa kontrolka Visual Studio. W rzeczywistości korzysta z takiego silnika, co Internet Explorer na danym systemie - pod XPkiem się będzie przedstawiała bodaj jako IE7, pod 7 - jako IE11 czy co tam kto ma zainstalowane... Wspiera okrojoną wersję standardów, co "oryginalna" przeglądarka - jak go uruchomisz na systemie z IE wspierającym HTML5, to jest jakaś szansa że też będzie (teoretycznie) go wspierać.

I tak jak pisał PRL - będzie to działać wolno i z mnóstwem błędów, zwłaszcza od strony JavaScriptu i styli, bo to nawet nie jest "pełen" silnik IE tylko jakaś okrojona wersja. Nie ma więc najmniejszego sensu instalowanie czegoś takiego - po co instalować nakładkę (z problemami) na istniejącą przeglądarkę? Już lepiej skorzystać z oryginalnego IE.

Wielu początkujących w VS myśli, że skoro jest gotowy komponent to go wrzucą na formę, dopiszą parę standardowych procedur i będą mieli własną przeglądarkę... No i tak jest, dopóki nie zaczną tego używać - dopiero wtedy okazuje się, że do niczego poważnego się to nie nadaje...

Nie nadaje się dla Ciebie.

0
  • #22 27 Maj 2015 13:10
    marcinj12
    Poziom 40  

wiesniak napisał:
    ...autor walcząc z napotkanymi problemami...
    Aż za bardzo skutecznie autor z nimi walczy ;)
    Fragment z kodu przy tworzeniu nowej zakładki:
    Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    No ale efekt osiągnięty, przynajmniej nie wyskakują te dziwne okienka z jakimiś błędami JavaScriptu... ;)

PS. Polecam przyjrzeć się wyglądowi np. tej strony, z najprostszymi zaokrąglonymi rogami w CSS3.

Internet Explorer 11:

Przeglądarka Marzeń:

Dziękuję.

wiesniak napisał:
    Natomiast wydaje mi się, że warto docenić starania, ponieważ autor walcząc z napotkanymi problemami, uczy się programować na żywym organizmie. To IMO lepsze niż nauka przez klepanie programików z tutoriali.
    To na pewno racja.
    Pytanie, czy podejście autora pt. "stworzyłem najlepszą przeglądarkę" jest prawidłowe? Po co to wrzucać na forum i to do tego działu - wyobrażasz sobie jaki byłby śmietnik, gdyby codziennie pojawiało się po 10-20 postów z takimi "programikami", które powinny trafić do szuflady?

O ile mi wiadomo jest tutaj dział DIY gdzie można się "pochwalić" swoimi projektami. Jak ktoś coś wrzuca na to forum, to rozumiem, że oczekuje jakiś opinii, wskazówek czy pomocy bardziej doświadczonych kolegów. Ale jak widzę autor wie lepiej, więc to chyba nie o to chodziło. ;)

wiesniak napisał:
    Nawiązując jeszcze do WebBrowser, sugerowałbym, autorze, byś rozważył zastąpienie tego komponentu jakimś pełnoprawnym silnikiem, np Chromium.
    Gdyby autor chciał jednak posłuchać opinii, to oprócz Chromium można też użyć silnik firefoxa (Gecko). Wydaje mi się łatwiejszy do "orgarnięcia". Niedawno opisywałem komuś krok po kroku jak to zainstalować i skonfigurować - Link, działa prawie tak samo jak jak standardowy webbrowser, tylko radzi sobie ze stylami. ;)

0
  • #23 27 Maj 2015 14:01
    xSzwagier
    Poziom 22  

Co do błędu, to w niczym on nie przeszkadza.

Dodano po 1 [minuty]:

I właśnie chodziło przede wszystkim o opinie i zgłaszanie bugów. Jeden trzynastolatek daleko nie zajdzie. ;D

-1
  • #24 27 Maj 2015 14:20
    PRL
    Poziom 33  

Cytat:
    Jeden trzynastolatek daleko nie zajdzie.

O tym wiadomo od zarania i tym się kieruj.
    Popracuj, popatrz na innych bardziej zaawansowanych i dopiero po wielu latach, jak już stwierdzisz, że możesz coś innym pokazać, pokaż.

P.S. 'bugów' - to jakieś nowe polskie słowo w liczbie mnogiej? Proszę o wyjaśnienie.

0
  • #25 27 Maj 2015 15:12
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Uważam, że kontynuowanie tego wątku to zaniżanie poziomu forum, nawet biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy w dziale "Początkujący". I to nie z powodu tego, że autor dopiero się uczy, bo to akurat jest chwalebne, ale właśnie z powodu sposobu w jaki temat został przedstawiony ("nowa przeglądarka marzeń", "samodzielnie napisana" itp). Powiedzmy sobie szczerze - autorze, nie stworzyłeś żadnej przeglądarki. Przeglądarka to nie wygląd przycisków nawigacyjnych i pasek adresu, a właśnie to okienko, które namalowałeś jednym ruchem myszki. Jak ja zedrę z samochodu logo i nakleję swoje, to też będę projektantem i konstruktorem samochodu?

Też nie zgadzam się z opinią, że lepiej tak niż wykonywać programy z tutoriala. Właśnie taka "mini przeglądarka" jest przykładową lekcją w większości samouczków, bo to naprawdę dobry przykład na naukę funkcji obiektu WebBrowser (ale tylko do nauki). Autor poszedł o kilka kroków dalej od "hello world" i publikuje efekty swojej nauki z górnolotnym, przesadnym opisem.

Jaki sens ma pytanie o obsługę HTML5 czy właściwości graficznych CSS i testowanie ich? Takie informacje można wyczytać w dokumentacji WebBrowsera. Autor nie ma na to absolutnie żadnego wpływu. To nie on to tworzył. Zresztą przecież błędy "w niczym nie przeszkadzają".

0
  • #26 27 Maj 2015 15:45
    NAXIN
    Poziom 22  

@xSzwagier Mniej więcej na przełomie tysiącleci, kiedy nie istiały jeszcze Chromy i Firefoxy(?), powstała sobie przeglądarka MyIE (później Maxthon), która była nakładką na Internet Explorera. Tworzysz coś na kształt Maxthona. Gdybyś wszedł ze swoim pomysłem w odpowiednim momencie na rynek to na pewno odniósłbyś sukces. Teraz na tym rynku panują giganci - jeśli stworzysz coś wyjątkowego i będzie na to popyt, to Twoja marka zostanie przez nich przejęta za ciężką szuflę monet (ryżem na szczęście nie płacą ;) ). Najważniejsze, że pisząc swój program dużo się nauczyłeś i tego Ci nikt nie zabierze :) A teraz, póki jesteś rozgrzany w tym całym programowaniu to mógłbyś skupić się na przykład na tworzeniu dodatków do istniejących przeglądarek.

Koncert życzeń:

Spoiler:
    Ja chętnie będę korzystał z dodatku, który będzie wyciszał nieaktywne zakładki w przypadku gdy aktywna nadaje (np. w jednej zakładce leci radyjko, w innej otwieram jakiś filmik z Youtuba to zakładka z radyjkiem ma się automatycznie wyciszyć, oczywiście jeśli na stronce nie ma dźwięku to radyjko niech sobie gra, a po zamknięciu zakładki Youtuba ma powrócić do pierwotnego natężenia). ;)

@PRL
    Cytat:
    P.S. 'bugów' - to jakieś nowe polskie słowo w liczbie mnogiej? Proszę o wyjaśnienie.

Słownik języka polskiego sjp.pwn.pl ;) :
    Cytat:
    bug [wym. bag] «błąd w programie lub systemie komputerowym, trudny do wykrycia i poprawienia»

0
  • #27 27 Maj 2015 20:02
    PRL
    Poziom 33  

Naxin, mamusia nauczyła mnie używania polskich odpowiedników, gdy takowe istnieją.
    Tak więc do następnego errora.;)

0
  • #28 27 Maj 2015 20:08
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zdaje się, że temat został wyczerpany. Niniejszym zamykam.

0