Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Panasonic] - Auto-tracking a Digital Auto Tracking

rgr2 26 May 2015 12:46 1464 7
    rgr2
    Level 10  
    Mam kilka kaset VHS-C, z którymi mam problem na 2 swoich magnetowidach Panasonica (VHD1 i HD640) - co kilka sekund obraz zaczyna znikać, po czym pojawia się ponownie na parę sekund. Objaw jest taki jakbym ręcznie robił pełne "kółko" trackingiem (od defaultowej pozycji do końca zakresu i z powrotem).
    Próbowałem ręcznie ustawić tracking na jedną pozycję, ale to nic nie pomaga - obaj pozostaje dokładnie ten sam.

Teraz włożyłem te kasety do jakiegoś prostego modelu Panasonica (odtwarzacz 2-głowicowy, nawet nie ma Euro czy OSD) i wszystkie odtwarzane są bez problemu, chociaż obraz jest nieco gorszy.

Jedyną różnicą jest to, że ten prosty model ma Digital Auto Tracking.

Czy to może być przyczyną, że nie ma na nim problemów jak z "wyższymi" modelami? Co w ogóle może być powodem takiego złego odczytywania taśmy na tych "lepszych" Panasonicach?
    slavekg
    Level 2  
    Kilka dobrych lat już minęło, ale czy znalazłeś rozwiązanie tego problemu? Bo mam to samo w Panasonicu NV-HD640, tyle że nie co kilka sekund, ale co kilka minut. Podejrzewam, że to auto-tracking taki rezultat daje, ale nie wiem czy istnieje jakaś możliwość zaradzenia temu.
    rgr2
    Level 10  
    slavekg wrote:
    Kilka dobrych lat już minęło, ale czy znalazłeś rozwiązanie tego problemu? Bo mam to samo w Panasonicu NV-HD640, tyle że nie co kilka sekund, ale co kilka minut. Podejrzewam, że to auto-tracking taki rezultat daje, ale nie wiem czy istnieje jakaś możliwość zaradzenia temu.

U mnie padło podejrzenie na głowicę (zwykłe zużycie). Ale że nowe niedostępne, to porzuciłem temat.
    radiogaga
    Service technician RTV
    Jeśli efekt nie jest stały nie jest to wadliwa głowica.Bardziej prowadzenie taśmy.N.p. rolka prowadząca,czy hamulec taśmowy.
    rgr2
    Level 10  
    radiogaga wrote:
    Jeśli efekt nie jest stały nie jest to wadliwa głowica.Bardziej prowadzenie taśmy.N.p. rolka prowadząca,czy hamulec taśmowy.

Efekt wygląda na stały -- tj. każda dobra taśma jest czytana ok, natomiast im gorsza, tym większe problemy.
    radiogaga
    Service technician RTV
    Pisałeś o kilu minutach prawidłowej pracy???
    rgr2
    Level 10  
    Nie ja. slavekq pisał.
    radiogaga
    Service technician RTV
    Ty pisałeś o parosekundowej periodyce.Może to być ściąganie tamy np. z różnych powodów.