Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka HS 11.06/11.43 - bije z trudem...

26 Maj 2015 13:00 1437 4
  • Poziom 11  
    Panowie mam mały problem z tą sprężarką... Obecnie sprężarka bije mi do 3bar normalnie, a do 5bar idzie to już bardzo wolno... Szukam przyczyny tego zjawiska i jedyne co obecnie doszukałem się to faktu, że owa sprężarka ma pracować na optymalnych obrotach 1400/min. Obecnie przełożenia kół pasowych dają jej obroty około 550obr/min (koło pasowe 160mm-sprężarka, 60mm-silnik, Obroty silnika - 1370obr/min) Zastanawiam się czy zmiana kola pasowego na silniku z 60mm na 160mm tak aby przełożenie było 1:1 i obroty na kompresorze były równe obrotom silnika załatwi problem? Czy sprężarka mimo wszystko nawet przy wolnych obrotach powinna nabić 7-8bar?
  • Moderator Elektrotechnika
    Zaczął bym od oporów sprężarki , szczególnie oporów powietrza . Sprawdzić zawory czy domykają się i czy pierścienie nie są wytarte .
  • Poziom 11  
    Dzieki za pomoc. Powiedz mi jeszcze jak sprawdzic czy zawory domykaja sie?
  • Poziom 1  
    Witam posiadam taką sprężarke tj. Hs11.43 . I nie mogę do niej dostać części zamiennych czy ma Pan może wiedzę gdzie były montowane takie sprężarki . Z czego dobrać tłok i pierścienie .???? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz .
  • Poziom 34  
    HS 11 i jej pochodne to sprężarka montowana w ciągniku c330 i w sklepie z częściami do ciągników szukaj, wszystko jest dostępne