Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smród z przydomowego szamba -

Kevin Sikora 26 May 2015 16:03 11616 12
    Kevin Sikora
    Level 12  
    Witam.Mam nie mały problem.Otóż posiadam przydomowe szambo które raz w miesiącu wypompowuję.Po tej czynności kilkanaście dni śmierdzi mi w łazience.Jest tak najprawdopodobniej dlatego a raczej jestem pewien jak poziom szamba jest niżej niż otwór z rurą z której wlatują ścieki z domu.jak poziom szamba jest powyżej tej rury nie śmierdzi wcale.Pomóżcie mi co mam zrobić
    mariann
    Level 36  
    Witam
    Czy szambo jest zamknięte dość szczelnie? Czy wiesz z którego miejsca (zlew, brodzik, wanna czy może kratka ściekowa o ile jest) wychodzą te opary? Czy syfony są zalane wodą?
    Pozdrawiam
    arturdip
    Level 29  
    Witam Chyba najlepszym sposobem jest zrobić odpowietrzenie w najwyższym punkcie i nie będzie problemu u mnie było podobnie pozdr artur
    Kevin Sikora
    Level 12  
    Smrod jest w okolicach muszli klozetowej.przedtem takze smierdzialo w kuchni ale zalozylem syfon i jest ok.bakterie uzywam od 3 tygodni i narazie nic.jak zrobic ten odpowietrznik bo mam takie cos przy wlazie ktorym otwietam szambo jesli o to chodzi.syfon w kiblu zalany.moze to wina polaczenia muszli z odplywem.mam wyprowadzone tylki kolanko pcv w dol na silikon.zadnych uszczelek...
    User removed account
    User removed account  
    Kevin Sikora
    Level 12  
    Nie wiem czy dobrze zrozumialem.dokopac sie do rury ktora idzie z domu do szamba zrobic w niej dziure i wstawic 5cm rurke pcv idaca w gore az po dach?jak to bedzie wygladali?nie smiesznie i estetycznie?
    Wawrzyniec
    Level 36  
    Nie. W domu do najwyższego punktu w w pionie od kanalizacji podłączyć rurki i wyprowadzić nad dach. Są też odpowietrzniki które można zakładać na rurę od kanalizacji w najwyższym jej punkcie bez wyprowadzania nad dach. Sam taki używam od 20 lat i jest dobrze. Nie wypuszcza nic na zewnątrz, za to przy spuszczaniu wody zasysa powietrze i przez to przewietrza rurę.

Ps. Tytuł sugeruje że śmierdzi z szamba, a u ciebie śmierdzi z rury od kanalizacji. Zmień to.
    Wawrzyniec
    Level 36  
    Przecież pisaliśmy co masz zrobić. Nikt tego przez internet ci nie zrobi.
    MaksymilianSromek
    Level 1  
    Jak wymienisz te silikony to miejsca w których były i ogólnie okolice możesz spryskać biologicznym pochłaniaczem zapachów z firmy Subiopolska.com. Nie mogę dawać linków więc sam wygoogluj. Ten preparat że tak powiem, uratował mi nos nie raz :)

I może pomyśl też nad zmianą tych bakterii do szamba których używasz, może się okazać, że nie radzą sobie i stąd też może to mieć wpływ na te zapaszki ;)
    oloo90
    Level 10  
    Witam, ja polecam preparaty do szamba, które neutralizują nieprzyjemny zapach, np. Microbec
    Wawrzyniec
    Level 36  
    Koledzy, to stary temat. Czy wy myślicie że on sobie tak przez 9 miesięcy wącha te zapaszki i nic z tym nie zrobił? Myślcież trochę, a nie nabijajcie sobie punkty bo żaden z was obydwu niczego nie wniósł do tematu, a autor chyba o nim zapomniał.

Do Moderatora.
    Wydaje mi się że ten temat jest do zamknięcia, a 3 ostatnie posty do usunięcia.