Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool awg 879 - przypalony styk sterownika/ zwarcia w obwodzie

daroo1416 26 Maj 2015 18:04 828 2
  • #1 26 Maj 2015 18:04
    daroo1416
    Poziom 7  

Whirlpool awg 879 - przypalony styk sterownika/ zwarcia w obwodzie Whirlpool awg 879 - przypalony styk sterownika/ zwarcia w obwodzie Whirlpool awg 879 - przypalony styk sterownika/ zwarcia w obwodzie jak widać na załączonym obrazku przypalił się styk prawdopodobnie sterownika.
    poniżej załączam instrukcje serwisową:
    Link
    jest to styk F10
    czy jest ktoś w stanie powiedzieć czym jest to spowodowane gdzie szukać uszkodzenia lub jak je naprawić?
    dodam jeszcze że awaria została zauważona podczas prania ponieważ pralka nie wyciągnęła wody i nie wywirowała. próby włączenia jakiegoś programu kończą się miganiem diod panelu i resetowaniem się pralki.
    czy jest potrzeba wymiany całego panelu czy problem jest w innym miejscu ?

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

zauważyłem że na płytce styk 9 i 10 są zwarte więc obciąłem spaloną część wtyku a przewód F10 złączyłem z przewodem F9. w tej chwili pralka pracuje stabilnie poczekam do wirowania jeśli będzie ok temat do zamknięcia poza jedna sprawą czego może być powodem takie przypalenie ?

1 2
  • Pomocny post
    #2 26 Maj 2015 20:53
    skryn
    Admin grupy AGD

daroo1416 napisał:

czy jest ktoś w stanie powiedzieć czym jest to spowodowane gdzie szukać uszkodzenia lub jak je naprawić?

Badziewny styk we wtyczce (standard w tym typie), założyć konektory obyczajne na kable (lub przylutować bezpośrednio do druku), oczyścić laminat i ma śmigać.

1
  • #3 29 Lip 2016 00:37
    daroo1416
    Poziom 7  

styki na płytce zostały przelutowane, w instrukcji zauważyłem, że ostatnie dwa styki są ze sobą zwarte co ułatwiło naprawę wtyczki (ostatni najbardziej opalony styk wtyczki całkowicie osunąłem i zwałem przewody na jej wejściu. pralka śmiga jak nowa :D

0