Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault scenic 2.0 1998 ben+ga - Nie przepala zapala się kontrolka błąd silnika

daria603 26 May 2015 16:46 4131 35
    daria603
    Level 7  
    Witam, jestem tu nowa, parę dni temu zakupiłam renault scenic 1998 2. 0ben+gaz automat, jak wracaliśmy 160km wszystko grało do wymiany miała być uszczelka pod kapa bo wycieka olej koszt 20zl, samochód działał jak ta lala, na drugi dzień po zakupie chciałam jechać do siostr, zatankowalam i jadę, po wyminieciu tira samochód zaczął tracić móc szarpać i chodzić jak traktor po wciśnięciu pedały do końca nic się nie działo po za traktorem dopuściła pedal gazu uspokoił się przejechalam 30metrow znów to samo pojechałam do najbliższego mechanika sprawdza komputer (mąż rano wymieniał aku)komputer pokazuje brak połączenia z autem dwa razy próbował mówił żeby dojechać jakoś do domu i znaleźć u siebie mechanika i sprawdzić ciśnienie itd oddałam bo wczoraj na przejrzenie chłopak który się zna stwierdził po uniesienie maski ze to rozrząd załapałam się za głow, dziś dokulalam się do mechanika ma wymienić świece i kable, dodam ze jak sprawdzał nam w trasie mechanik, to świece były suche i białe bez nagaru. Przy odpaleniu pojawią się kontrolka druga od prawej taki znak jak od respiratora (/\/\/\)coś takiego i jak wracalismy to caly czas sie to swiecilo, kable od świec są gorące. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co jest opisałam wszystko tak jak jest. Proszę o szybką odpowiedź. A dodał ze na benzynę i na gazie chodził idealnie gaz 5lat. Po umyciu auta , wymianie aku problem się zrobił.
  • TermopastyTermopasty
    wikia55
    Level 18  
    Nie ma iskry czy benzyny?
    daria603
    Level 7  
    Juz pisze,odebralam go od mechanika ktory nie ma pojecia o samochodach.Po wymianie swiec i kabli chodxi jak chodzil nie przepala,dzis kazal mi jechac po cewkw 50zl,wymienil chodzi jak chodzil,wkurzylam sie wzielam brata i po odbior,kable zle po podlanczane,brat pozamienial odpalil,idzie lepiej ale nie ma jeszcze takiej mocy jak mial,oczywiscie tumnik sie przepalil na kolektorze,nie mam pomyslu co moze byc przyczyna gasniecia przy hamowaniu.A dodam jeszcze ze na wolnych obrotach chodzi normalnie tylko jak mu sie przygazuje to fiksuje i chalasuje jak traktor.Iskry ma na kazdej swiecy.

Dodano po 1 [minuty]:

Poprzednie swiece byly suche i bez nalotu.
  • TermopastyTermopasty
    kortyleski
    Level 42  
    Jeśli zapalił się życząc na desce - pomarańczowa kontrolka "respiratora" to na początku należy podłączyć auto pod komputer. I przeprowadzić pełną diagnostykę. I nie ma tłumaczenia ze się nie połączy. Dobry sprzęt i elektronik da rade
    daria603
    Level 7  
    Wyskakuje blad polaczenia z silnikiem. Nie mozna. A druga sprawa inny mechanik powiedzial ze jak sie odlaczy aku i jest coś ze silnikiem to i tak będzie się palił, może od błędu silnika tak chodzić?

Dodano po 1 [minuty]:

I jeszcze jedno wie ktoś ile mam czasu na unieważnienie umowy ze sprzedającym? Bo dwóch mechaników powiedziało ze lepiej żebym oddała.

Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

Pomoże mi ktoś? Czy od błędu silnika może tak samochód chodzić, czy tylko wskazuje że jest coś rozwalone w silniku? Od wyniesienia cewki i kabli lepiej chodzi Ale jeszcze nie ma tej mocy, może być to wina rozwalonego tumnika? Bo na kolektorze trzeba zalozyc jakas lape 50zl i pospawac bo nie ma tam nic, mechanik powiedzial ze ugryzl go zab czasu :) nie wiem czy to powazna usterka czy piku, mam trzech mechaników jak mnie widzą to by sie schowali :)
    daria603
    Level 7  
    Jestem prawie na koncu drogi przez pieklo,bylam na komputerze lista taka wyszla ze hohohoho wykasowal bledy zostala tylko sonda lambda ale dla tego ze rozwalilo tumnik i dzis bedzie spawany,i musze jechac do gazownika zeby ustawil na brc komputer od gazu bo na benzynie chodzi a na gazie przerywa i nie przepala i gasnie,ile taka przyjemnosc kosztuje orientuje sie ktos?Wiec po zrobieniu tego mam nadzieje ze bedzie jezdzil bo jestem zalamana.
    wikia55
    Level 18  
    daria603 wrote:
    zostala tylko sonda lambda ale dla tego ze rozwalilo tumnik
    fałszywe myślenie
    daria603
    Level 7  
    Pospawany tumnik wykasowane bledy auto na benzynie jedzie normalnie na gazie przerywa przy wcisnieciu pedala ale jak sie popusci to jedzie ale czasami przerwie,ma ktos pomysl? A o co chodzi z tym "fałszywym mysleniem?"co kolega wyzej napisal?
    sebap
    Level 41  
    Jaka instalacja gazowa? Podzespoły?
    daria603
    Level 7  
    Instalacja brc sekwencja tyle mi wiadomo
    sebap
    Level 41  
    Ile kilometrów przejechane na niej? Z objawów to reduktor nie wyrabia już ciśnieniowo a może wtryski także dożywają końca swoich dni. Napisz konkretnie jakie bebechy od LPG są pod maską. Jeśli nie znasz się na tym i nie masz papierów na nie to pstryknij fotki i wrzuć tutaj.
    daria603
    Level 7  
    Witam,jestem tylko kobieta ktora przez tydzien juz takim stala sie mechanikiem ze szok :) ,wiec bylam na komputerze od lpg,mial ustawione ze za duzo gazu szlo na wtryski ustawil bylo ok,kazal jechac na komp zeby zobaczyc co jest jeszcze z paliwem,okazalo sie ze nie ka bledow stalych,ale mam przyczyne gasniecia-alternator,ma 12,3/11.5jak zalaczy sie dmuchawa od chlodnicy,moge miec wypalona diode lub cos ze szczotkami,wyjezdzajac od faceta znow zaczal fikac na gazie,jade na poprawke :/ bledow innych nie ma,Uwierzcie juz mam dosyc,jak zyje i posiadam samochody jeszcze tego nie mialam z zadnym,samochod zagadka :) facet od brc mowil ze wszystko dobrze jest tylko mial za duza dawke gazu, pomozcie...Jakie mam zdjecia wrzucic czego?
    sebap
    Level 41  
    Czyli było ustawione za duże ciśnienie a co z tym ciśnieniem podczas buta w podłogę? Sprawdził to? Jakie teraz ustawił ciśnienie? Wstaw fotki reduktora i wtryskiwaczy albo ich nazwy.
    daria603
    Level 7  
    Juz nic nie rozumiem ,bylam znowu, gorzej jechal na gazie niz jak jechalam pierwszy raz,teraz powiedzial ze musi zamowic wtryskiwacz kosz 200zl jeden,bo w reduktorze jest za duze cisnienie 2 z kawalkiem ,a poza tym gasnie na biegu jalowym musze trzymac i w d..e z tym wszystkim.Za godzine zejde na dwor to porobie zdjecia.
    sebap
    Level 41  
    Co ma wspólnego ciśnienie reduktora 2 bary z zepsutym wtryskiwaczem? Nic. To i to do wymiany. Skoro wtryskiwacz 200zł to jakieś dobre graty masz pod maską. Jeśli faktycznie cała instalacja BRC to i wtryskiwacze takie a w takim razie 200zł na sztukę nie wystarczy.
    wikia55
    Level 18  
    daria603 wrote:
    alternator,ma 12,3/11.5
    Zrób najpierw porządek z tym
    sebap
    Level 41  
    wikia55 wrote:
    daria603 wrote:
    alternator,ma 12,3/11.5
    Zrób najpierw porządek z tym

Zgadza się ale o tym nie pisałem bo to oczywiste. Nie ma chyba nic wspólnego ze zużytym reduktorem i wtryskiwaczami gazowymi.
    daria603
    Level 7  
    Jak tu dodac zdjecia?

Dodano po 35 [sekundy]:

Pisze ze wyslalo na serwer a nie pokazuje.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 57 [sekundy]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 48 [sekundy]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 51 [sekundy]:

Dodano po 3 [minuty]:

A kable zaplonowe sa dobrze po podlanczane?Bo kazdy mechanik jest inny,i juz nie wiem do ktorego jezdzic wtopilam 380 zl juz i zawalu dostane jak tak dalej pojdzie,jestem zdania ze mysla, ze z kobiety mozna sciagac :)

Dodano po 51 [sekundy]:

Nie wiem nawet czy dobre zdjecia porobilam.

Dodano po 12 [minuty]:

Ogolnie jak bylam u niego pierwszy raz rano,to powiedzial ze za mala dawke dostawal,zwiekszyl i bylo ok cykal jak ta lala tylko na swiatlach musialam go podtrzymywac na gazie bo obroty byly 0,5tys ale jechal,pojechalam na kompa i facet cos burknal o przepustnicy ale potem cisza i kazal jechac do mechanika na podkrecenie obrotow na przepustnicy bo mial 730 ,no i pojechalam do domu i zaczal sie horror prykal,dlawil,gasl dokulalam sie do skrzyzowania i niechcial krecic ,spocilam sie,owszem mam drugi aku w bagazniku :D ale boje sie podlaczyc,odczekalam chwile,odpalam i dopiero za 3-im razem odpalil,bieg i dzida do domu,zadzwonilam do gazownika ze na poprawke,pojechalam kulawo...Facet sie podpial jechalismy i powiedzial ze ma za duze cisnienie na czyms tam 2 cos a byc powinno 1cos,odczepial weze kable,dmuchal,sciskal,psikal czyms,rece rozlozyl,ustawil ze lepiej znow chodzi ale nie tak jak go kupilam,w poniedzialek mam odstawic wypozyczy jakis tam wtrysk i bedzie zamienial sprawdzal,zeby nie naciagac na koszty...Co wy na to?

Dodano po 2 [minuty]:

A czy moze byc przyczyna taka ze rozwalil sie komp od gazu??Bo swiatelka mi migaja,potem swieca 4.zas 5 zas jedna i tak w kolko,i przy zatkaniu reka tumnika strzela i pryska delikatnie woda.Nie wiem czy to istotne.

Dodano po 57 [sekundy]:

Mozna dodac tu filmik?Bym wrzucila jak chodzi.

Dodano po 32 [sekundy]:

A moze rozrzad sie przestawil?

Dodano po 3 [minuty]:

A bo nie didalam,jak ustawil gaz i pracowal dobrze to pojawila sie kontrolka blad silnka,ustalam zgasilam i go nie bylo.
    sebap
    Level 41  
    Wtryskiwacze pewnie będzie zamieniał. Masz pomarańczowe BRC, a one kosztują około 250zł sztuka. Co do ciśnienia, to powinno być 1-1.2 bar. Mowa oczywiście o ciśnieniu na reduktorze. Ewidentnie jest za duże u Ciebie.
    kortyleski
    Level 42  
    Jedyna rada jaka przychodzi mi do głowy to zakręcić gaz na butli, odłączyć komputer gazu od instalacji samochodu i doprowadzenie do Idealnej pracy na benzynie. Reszta później
    daria603
    Level 7  
    Chryste Panie.... :0 ,zaraz beda rozkrecac i patrzec czy rozrzad sie nie przestawil.

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

Po wyczyszczeniu filtra gazu,samochod lepiej pracuje na gazie i nie gasnie,magia!Za rozrzad beda brac sie w czwartek,mam pytanie,czy od alternatora tez moze byc to ze samochod nie trzyma obrotow i dziwnie chodzi?Jaki moze byc koszt szczotek lub jakiejs diody ktora by sie wypalila?
    wikia55
    Level 18  
    daria603 wrote:
    Po wyczyszczeniu filtra gazu
    super!!!
    daria603 wrote:
    koszt szczotek
    5
    daria603 wrote:
    diody ktora by sie wypalila?
    30
    daria603
    Level 7  
    Nie wiem czy kolega wyżej napisał ceny naprawy tych dwóch rzeczy?W poniedziałek jadę na ustawienie gazu na wymianę wtrysku,mam pytanie czy da się sprawdzić jakoś czy wtrysk jest dobry?Wiem mam wiele pytań,ale już nie daje sobie rady z nim,od dnia zakupu władowałam 400 zl, a w poniedziałek znowu jadę.
    sebap
    Level 41  
    Filtry LPG się wymienia a nie czyści. Wtryskiwacz podmienić. Wtedy sprawdzisz czy dobry ale najpierw reduktor bo pompuje 2 bary i ewidentnie jest niesprawny.
    Z tym 400 zł to pojechałaś ;). Sam rozrząd więcej jest wart a gdzie klocki, oleje, filtry? Zestaw startowy po zakupie auta kosztuje.
    daria603
    Level 7  
    Brat znalazl jakis wezyk ze srobka na koncu tak jakby byla specjalnie ta srobka tam wlozona,i teraz sie glowkujemy po co ona i dlazego ze srobka.

Dodano po 15 [minuty]:

40 podpiecie komputera,150 kable i swiece,100 tumnik z lapa,50 cewka,50gazownik,40 podpiecie komputera,i nadal dziadostwo nie jezdzi jak powinien.Jak rozpoznac przestawiony lub zepsuty rozrzad?Moze byc to przyczyna? Moze tylko sie rozrzad przestawil a ja nie potrzebnie ide w koszty,metalicznego dzwieku nie ma ale dziwnie pracuje.
    sebap
    Level 41  
    Gdy wyjmie się tę śrubkę to zasysa powietrze? Może jakieś podciśnienie?
    Tak na marginesie to popraw pisownię we wszystkich swoich postach bo strasznie po oczach daje i ktoś się w końcu do tego doczepi.
    daria603
    Level 7  
    Nie wiem co z tą sróbka,jak się ją wyciagło to zgasł.Przyczynę znalazłam,był to pasek rozrzadu,koszt 270 zl plus 250 robocizna,zostało sprawdzone zostało ciśnienie na cylindrach,waha sie od 6 do 8,co może być przyczyną?
    sebap
    Level 41  
    Takie ciśnienie oznacza, że silnik to trup.
    wikia55
    Level 18  
    daria603 wrote:
    ,co może być przyczyną?
    pogięte zwory
    daria603
    Level 7  
    A czy napewno są tylko te zawory?Jeden zawór kosztuje 25 zł,także pół biedy,ale bym chciała mieć pewność.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam pytanie,czy muszę zakładać nowy temat odnośnie automatycznej skrzyni?Czy mogę tu uzyskać informacje?