Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE48H5204 - Uszkodzony zasilacz - wymiana na inny

26 Maj 2015 18:01 3459 10
  • Poziom 13  
    Witam,

Posiadam uszkodzony telewizor jak w temacie. TV ma uszkodzony zasilacz, ponieważ nie wychodzą z niego żadne napięcia. W tv oryginalnie wsadzony jest zasilacz BN44-00757A. Niestety jest on niedostępny w sprzedaży w Polsce, a z zagranicy nie chcę go sprowadzać. Czy można zasilacz ten zastąpić innym modelem? Np. BN44-00770A, który ma identyczne wyprowadzenia do MB i na matryce? Jedyną różnicą jest napięcie wyjściowe do podświetlenia matrycy.
    W orginalnym było to 168V/350mA a w tym drugim jest to 152V/425mA.
    Na co jeszcze powinienem zwracać uwagę przy takiej zamianie zasilaczy?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    Może jednak taniej, a przede wszystkim bezpieczniej, będzie oddać TV do naprawienia w lokalnym serwisie RTV?
  • Poziom 13  
    Tv był w serwisie, ale nie dali rady go naprawić. Stąd moje pytanie, czy można zastosować inny zasilacz. A ten który podałem w poście wcześniej ma bardzo zbliżone parametryzyka.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    To zmień serwis, skoro nie potrafią zasilacza naprawić.

A może to po prostu nie jest wina zasilacza??
    No ale to twoje pieniądze, twój telewizor, rób z nim co chcesz.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    .... zasilacz BN44-00757A.
    Niestety jest on niedostępny w sprzedaży w Polsce, a z zagranicy nie chcę go sprowadzać.

A to dlaczego nie chcę go sprowadzać ?!

_________
    Taki zasilacz np. z UK + przesyłka (ebay.co.uk) kosztuje razem ok. 55Ł (39+14)
    - jak masz konto w banku PL i kartę Debit to > załóż swoje "bezpieczne konto na PayPal (b.prosta operacja)
    - zamów ów PSU z ebay , zapłać poprzez PayPal i po kilku dniach masz zasilacz w domu
    - montujesz i cieszysz się jakościa obrazu
    (':idea:') jeśœli to wina zasilacza i tak oceniono w serwisie

p.s
    Org. cena (BN44-00757A) w serwisie S. (price: €84.45 euro) Link

ten drugi (BN44-00770A) jest do 32-40" z tej serii i jest tańszy o 10 euro.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    - montujesz i cieszysz się jakościa obrazu
    ('Idea') jeśœli to wina zasilacza i tak oceniono w serwisie

No właśnie, szczegół tkwi w jeśli... Jeśli serwis nie potrafi naprawić zasilacza, to nie ufałbym co do samej jego "diagnozy". Zmienić serwis to najrozsądniejsze co można w tej sytuacji zrobić.
    A w Częstochowie znam przynajmniej jeden bardzo dobry, który mogę polecić. :D

Ps
    A ten cały lisek to skąd ma tyle pomógł?? Przecież jak czytałem te jego porady z ostatnich kilku dni, to jakaś masakra. :D
  • Poziom 13  
    Udało mi się zdobyć sprawny zasilacz do tego TV. Niestety po wymianie zasilacz TV się włączył, ale wyświetla dziwny obraz. Samsung UE48H5204 - Uszkodzony zasilacz - wymiana na inny

Telewizor miał również taki problem że się sam resetował i zawieszał (tzn nie reagował na polecenia pilota ani klawiatury lokalnej). Po którymś resecie z kolei TV się już nie uruchomił. Teraz miga tylko dioda st-by.

Po odpięciu T-con płyta dalej się nie uruchamia. Po odpięciu MB od zasilacza matryca się podświetla i wyświetla ciemny jednolity obraz bez żadnych pasów i innych zakłóceń.

Czy takie objawy wskazują uszkodzoną płytę MB? Czy jej wymiana pomoże w ożywieniu TV? Jak można sprawdzić czy matryca jest sprawna?

Nie chciałbym aby po wymianie MB okazało się że matryca też jest walnięta i tylko utopie pieniądze.
  • Spec od monitorów
    Napisz jak tam matryca! /* oraz jaki T-con

Bez pomiarów na matrycy i na T-con tylko z foto (co pokazuja strzałki) wskazuje na 99% uszkodzenie matrycy.
    - owe pionowe pasy pod treścią obrazu

• Poziom 13  
    Matryca to CY-HH048BGEV1H (FW49, 2014.12.01)
    T-con HV480FH2-600 T-con Board 47-6021031

Możecie podpowiedzieć jak pomierzyć matryce i T-con?
  • Spec od monitorów
    Punkty masz opisane , pomierz napięcia na nich > zapodaj lub porównaj z innymi napieciami na "podobnie opisane " na T-con
    IC101 HX8894-C firmy Himax
  • Poziom 40  
    Kolejność przy diagnozie to najpierw sprawdzić czy matryca nie jest zalana jakimś płynem po czyszczeniu szkła na mokro.