Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 1,6 16v - Brak mocy, ciężko wkręca się w obroty. Brak błędów.

26 Maj 2015 20:57 2187 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Astra odpala normalnie, chodzi na wolnych obrotach w miarę normalnie (na gazie oraz paliwie). Gdy chcę wcisnąć gaz zachowuje się jakby go coś dusiło (na pierwszą myśl przychodzi szmata w układzie dolotowym albo w wydechu:). Po podpięciu opcoma zero błędów. Czujnik położenia przepustnicy zachowuje się normalnie-reaguje prawidłowo na nacisk pedału gazu. Sprężanie wzorcowe, rozrząd zsynchronizowany prawidłowo. Tłumik i katalizator wymontowane (pominięte). Filtr powietrza pominięty. Podmieniony czujnik prędkości wałka rozrządu. Po odpięciu czujnika wału silnik reagował. Po odpięciu czujnika wałka silnik nie zareagował. Czasem po wkręceniu na obroty i probie "przegazowania" słychać delikatne strzały w wydechu (coś jak plucie).
    Czy ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić? Może jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić...
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Zdejmijcie rozrząd i dolne koło od rozrządu.Sprawdzić klin na wale korbowym. Prawdopodobnie uszkodził nacięcie na wale. Czasami po zgaszeniu silnika ustawia się w opymalnej pozycji i fazy rozrządu będą się zgadzać.
  • Poziom 10  
    hmmm coś w tym może być ... bo jak zdejmowałem kolo pasowe było zadziwiająco lekko przykręcone (dopiero teraz sobie uświadomiłem).
    Jutro raz jeszcze dokładnie sprawdzę i odezwę się wieczorem.
  • Poziom 10  
    Tak jak kolego pisałeś, po klinie na kółku wału zostało wspomnienie. Dziękuję za mądrą podpowiedź.