Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F 1,6 16v - Brak mocy, ciężko wkręca się w obroty. Brak błędów.

l-zawadzki 26 May 2015 20:57 3486 3
 • #1
  l-zawadzki
  Level 11  
  Witam,
  Astra odpala normalnie, chodzi na wolnych obrotach w miarę normalnie (na gazie oraz paliwie). Gdy chcę wcisnąć gaz zachowuje się jakby go coś dusiło (na pierwszą myśl przychodzi szmata w układzie dolotowym albo w wydechu:). Po podpięciu opcoma zero błędów. Czujnik położenia przepustnicy zachowuje się normalnie-reaguje prawidłowo na nacisk pedału gazu. Sprężanie wzorcowe, rozrząd zsynchronizowany prawidłowo. Tłumik i katalizator wymontowane (pominięte). Filtr powietrza pominięty. Podmieniony czujnik prędkości wałka rozrządu. Po odpięciu czujnika wału silnik reagował. Po odpięciu czujnika wałka silnik nie zareagował. Czasem po wkręceniu na obroty i probie "przegazowania" słychać delikatne strzały w wydechu (coś jak plucie).
  Czy ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić? Może jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić...
 • Helpful post
  #2
  anna77
  Level 12  
  Zdejmijcie rozrząd i dolne koło od rozrządu.Sprawdzić klin na wale korbowym. Prawdopodobnie uszkodził nacięcie na wale. Czasami po zgaszeniu silnika ustawia się w opymalnej pozycji i fazy rozrządu będą się zgadzać.
 • #3
  l-zawadzki
  Level 11  
  hmmm coś w tym może być ... bo jak zdejmowałem kolo pasowe było zadziwiająco lekko przykręcone (dopiero teraz sobie uświadomiłem).
  Jutro raz jeszcze dokładnie sprawdzę i odezwę się wieczorem.
 • #4
  l-zawadzki
  Level 11  
  Tak jak kolego pisałeś, po klinie na kółku wału zostało wspomnienie. Dziękuję za mądrą podpowiedź.