Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV nie łączy sie z dostepną siecią

26 Maj 2015 21:33 744 6
  • Poziom 8  
    Witam,

Nie znalazłem podobnego problemu wiec zakładam nowy:

Kilka tygodni temu zakupiłem nowy tv Samsunga, jednak od samego początku nie moge połaczyc sie po wifi w domu.

Dom pietrowy, net - LTE plusa, modem HUAWEI b593 stojący na poddaszu, na dole Range Extender TPLinka dla wzmocnienia sygnalu.

Pracuje na komputerze na dole, i nie mam tu zadnych problemow z połączeniem sie z siecią. (jedynym przykładem jest gdy włączam komputer z hibernacji, nie chce połączyc sie poprawnie z siecią i rozwiązaniem jest naprawa via troubleshoot problems - jednak ta kwestia wydaje mi sie byc związana z dosyc duzymi zabezpieczeniami wewnetrznymi i dodatkowymi szyfrowaniami firmy w ktorej pracuje i generalnie pomijam ten wątek)

W kazdym bądz razie, laptop na dole łączy sie, telefony i tablety tez łącza sie z siecią (chociaz zdarzało sie ze łaczyły sie z siecią ale nie było na nich internetu - wtedy pomagał Reset Range Ext.)

W przypadku TV nie moge kompletnie połączyc sie z siecia via wifi, siec wykrywa jednak połaczenie jest nieudane i wyswietla sie komunikat aby sprawdzic zabezpieczenia routera bezprzew. i poprawnosc protokolow.

Dostałem juz jedną rade aby zmienic szyfrowania z TKIP na AES i WPA2 na WPA. W modemie zmiana taka odbyła sie bezproblemowo, jednak w routerze moge zmienic tylko szyfrowanie AES, w przypadku zmiany z automatic na WPA, rozłącza mi calkowicie siec bez braku mozliwosci połączenia (czerwony krzyzyk w sieciach bezprzewodowych w windowsie przy nazwie sieci).

Dodam jeszcze ze mniej wiecej tydzien przed zakupem tv, przestał mi takze działac dekoder polsatu połączony przez modem wifi z siecią. W tym przypadku rowniez wczesniej reset wystarczał aby naprawic problem, teraz z siecią teoretycznie sie łaczy, jednak odpalajac iple/hbo go, dostaje komunikat o braku połaczenia z siecią. Kontaktowałem sie z CP i za duzo nie pomogli. Router sprawdzałem na drugim tv na pietrze - tam łączy sie poprawnie, jak i sam tv tez z siecia łączy sie bezproblemowo.

Mysle wiec ze to kwestia ustawien routera/range extendera.

Ktos zna moze rozwiazanie? Moja wiedza jest z gatunku tych podstawowych.

Pzdr
  • PCBwayPCBway
  • Admin grupy komputery
    k87 napisał:
    jedynym przykladem jest gdy wlaczam komputer z hibernacji, nie chce polaczyc sie poprawnie z siedzia
    Wystarczy zmienić opcje zasilania karty sieciowej.

k87 napisał:
    Range Extender TPLinka dla wzmocnienia sygnalu.
    W nim, na czas testów wyłącz zabezpieczenia sieci WIFI i sprawdź, czy TV połączy się z siecią.
    Sprawdź w instrukcji odbiornika TV taki typ zabezpieczeń obsługuje wbudowana karta WIFI i taki ustaw.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 8  
    DriverMSG napisał:

W nim, na czas testów wyłącz zabezpieczenia sieci WIFI i sprawdź, czy TV połączy się z siecią.
    Sprawdź w instrukcji odbiornika TV taki typ zabezpieczeń obsługuje wbudowana karta WIFI i taki ustaw.

Po wyłączeniu zabezpieczeń, TV połączył się z siecią ale nie z Internetem (taki komunikat pokazał się na tv).
    Na laptopie z kolei znowu czerwony krzyż i tekst 'The setting saved on this computer for the network do not match the requirements of the network' - i oczywiście brak Internetu.

Musiałem wrócić do poprzednich ustawień, aby odzyskac Internet na laptopie, ale TV znowu powrócił do komunikatu z przed wyłączenia zabezpieczeń.

W instrukcji odbiornika nie widze nic o typie zabezpieczeń, będę musiał poszukac coś w necie. Model Samsung 55HU7000 gdyby ktoś wiedział.
  • Poziom 8  
    Wireless MAC Filtering: Disabled - także wszystko wyłączone

Próbowałem połączyć się tv z góry tylko z siecią z RE - bezskutecznie. Góra poprostu łapie mi automatycznie modem na poddaszu, mimo ze odległości sa porównywalne - co akurat jest logiczne. Ewidentnie kwestia RE, zastanawia mnie to, czemu nagle po 6 miesiącach - również modem Polsatu przestał łączyć się z internetem.
  • Poziom 8  
    Faktycznie, firmware rozwiązał problem.

Idąc tym samym tropem, chciałem od razu nowszy firmware w modemie pod CP. Jednak okazało sie, ze po upgradzie, dekoder nie wykrywa w ogóle modemu. Powrót do poprzedniego i kilka resetów dekodera i modemu, załatwiły sprawe.

Dzieki za pomoc!

TV nie łączy sie z dostepną siecią