Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C-360 3P, MF 255 - Tłoki Złotecki, opinie

26 Maj 2015 22:31 4806 3
  • Poziom 13  
    Witam.
    W zakładzie obróbki silników polecono mi tłoki Złotecki. Zawsze używałem Gorzyckie. Czasowo ich nie mają a potrzebne są do wstępnego spasowania.

Czy ktoś używał tych tłoków?
    Jak się sprawdzają i jak porównać z żywotnością gorzyckich.?

Złotecki robi też 5-cio pierścieniowe z "dziubkiem". Są warte uwagi?
  • Poziom 10  
    Ja zawsze montowałem w swoich THM z dzióbkiem i dobrze się sprawują. Ale mam jedną perełkę z tłokami bez dzióbka (oryginalny AD3.152 nie ma dzióbka), gdzie tuleje były obrabiane pod wymiar tłoka na "ciasno" tzn, że jest mniej luzu między tuleją i tłokiem niż książkowa i silnik pracuje prawie 20 lat. zrobił ponad 10 000 godzin i dopiero niedawno zaczął pobierać olej.
  • Poziom 13  
    Ile mth zrobiłeś na tych THM?
  • Poziom 10  
    Pierwszy ciągnik jaki złożyłem na THM w 2003 roku chodził do 2012. Mówię w latach ponieważ gdzieś po 4 latach zerwała się linka od obrotomierza a tam było 4900 mth. Dlatego załóżmy że zrobił on jakieś 7-8 tys. A stanął z niedbalstwa następnego właściciela, który nie wymienił oleju na czas i po prostu się zatarł. Kolejne 2 silniki, które zrobiłem znajomym, jakieś 5 lat temu chodzą do dziś i robią średnio 500 mth rocznie. U siebie obecnie mam jednego, przy którym robiłem remont w 2007 roku, ale on od tamtej pory jak zrobił 900 godzin to wszystko. Dlatego na prawdę nie ma co narzekać. Generalnie te silniki trzeba umieć używać, nie są stworzone dla patałachów. Przykładowo silniki Perkinsa 1000. Przy NORMALNYM użytkowaniu kręcą ponad 10 k i nic im się wielkiego nie dzieje, a jak ktoś zaniedba filtr powietrza, płyn chłodniczy to one potrafią się negatywnie odwdzięczyć właścicielowi.