Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UA22D5010NJXZK - TV raz na tydzień nie włącza się

26 Maj 2015 23:54 2043 10
 • Poziom 22  
  TV LED z matrycą M215HW01, main BN97-05324B, zasilacz: BN44-00448A; rok produkcji TV 2011.
  TV okresowo raz na kilka dni nie włącza się, miga dioda i zero reakcji. Po rozłożeniu TV uruchamia się i działa prawidłowo, sprawdziłem napięcia, zimne luty w zasilaczu, kondensatory OK. Wszystko działa dobrze około tygodnia i po tygodniu sytuacja się powtarza, złącza zasilacza, płyty, matrycy wyglądają OK, gdy TV działa nie reaguje na wstrząsy, opukiwania.

  Proszę o pomoc, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem w tym TV ?
 • Poziom 15  
  Miałem taki sam problem. Mój telewizor włączał się bardzo opornie. Po komendzie włączenia z pilota, czerwona dioda sygnalizująca czuwanie zmieniła kolor na zielony, ale ekran pozostawał całkowicie czarny - brak było podświetlenia. Telewizor od czasu do czasu włączał się normalnie.
  Po rozebraniu znalazł się winowajca - elektrolit w zasilaczu (był lekko wybrzuszony). Po jego wymianie wszystko wróciło do normy. Tej wymiany dokonałem ponad rok temu. Obecnie obserwuję, że problem zaczyna powracać. Czasem zdarzy się, że TV nie włączy podświetlenia, ale dopóki jest to bardzo rzadkie, to go nie rozkręcam.
  Tego typu zachowanie, moim zdaniem, wskazuje na kondensatory elektrolityczne w zasilaczu. Wiem, że przede mną kompleksowa ich wymiana. Moim zdaniem przed tobą również.
 • Poziom 22  
  No tak, ale TV się włącza cały tydzień prawidłowo,a po tygodniu problem. W zasilaczu elektrolity są OK. Gdy usterka się pojawi to po otwarciu obudowy problemu nie ma, bardzo ciężko zlokalizować usterkę, gdy po otwarciu obudowy wszystko jest OK.

  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Podobny przypadek miałem z TV LCD LG . Usterka zgłoszona przez klienta to okresowy brak możliwości włączenia odbiornika pilotem , powtarzająca się cyklicznie.Podczas diagnozowania usterki na warsztacie zauważyłem że zdjęcie obudowy usuwało przyczynę . Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich modułów nie stwierdzono żadnych usterek. Przyczyną tej usterki były śruby mocujące masy inwerterów.Dokręcenie śrub nie pomogło , jedynie wymiana na nowe okazała się skuteczna. Powtarzająca się cykliczność usterki spowodowana była naprężeniami termicznymi po dłuższej pracy odbiornika w dni wolne od pracy.
 • Poziom 11  
  Proponuje wykonać reset pamięci .Problem serii D był opisywany na forum :D
 • Poziom 22  
  Proszę o jakiś link do tematu, bo nie widzę podobnego problemu na forum.
 • Poziom 11  
  IC 112 najlepiej wstaw nową.
 • Poziom 32  
  Witam.
  Prosze zmiezyc napiecie na zasilaczu na P ON W momencie kiedy tv nie bedzie sie zalaczal.I podac jego wartosc
 • Poziom 22  
  TV działał cały czas wrócił do klienta. Gdy problem się pojawi ponownie to pomierzę P ON i ewentualnie podmienię IC 112.

  Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  ic112 odpada bo gdy TV się rozkłada lub się z nim tylko przejedzie zaczyna działać, czasem wystarczy wsadzić go do auta i jest dobrze po przejechaniu z nim paru kilometrów, gdy otworzę obudowę już działa, więc ciężko nawet z pomiarem P ON
 • Poziom 11  
  Wymyj dobrze płytę w izopropanolu , może jakiś osad robi dziwne rzeczy.Widzę , że trafił się odbiornik turysta-lubi jeździć :D