Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRAK SKANOWANIA po zmianie routera. Drukarka RIcoh Aficio MPC2500

27 Maj 2015 01:00 1230 2
  • Poziom 2  
    Przepraszam jak temat się powtarza, jestem nowa na forum, i niezbyt biegła technicznie :cry: , ALE MAM DOŚĆ ściemniania ,coraz to kolejno wezwanych ekspretów.. Posiadam kopiarkę RIcoh Aficio MPC2500 ,w starym punkcie u poprzedniego dostawcy internetu wszystko działało.Od stycznia 2015 zamieniłam lokal z konieczności ( innej opcji nie było ) rówznież dostawcę internetowego. Obecnie mam NEOSTRADE z Orange , Modem ADSL i VDSL ( nie mam pojecia co to znaczy ) podobno najlepszy ORANGE FUNBOX ? pisze na nim ( dostep do sieci w technologi ADSL i VDSL, obsługa protokołu IPv6 , 4 porty to akurat mało ważne,port USB 2.0 . wbudowany router NAT,firewall,DHCP, interfejs WI-FI w standardzie 802,11 n WPS ...Błagam niech ktoś z czego wynika brak możliwości skanowania do PC.? Dawniej miałam internet radiowy i wszystko DZIAŁAŁO..od lutego biegam jak wariatka do pobliskiej kawiarenki by zeskanować na pendrive dokumenty,za szt płace 1 zł ;-) plus oczywiście czas,niestety wiekszość pism wymaga opieczętowania i podpisu a tego już nie zrobię w kompie wiec tak sobie latam kilka razy dziennie.Wezwałam kilka razy Speca co obsługuje drukarkę to twierdzi że Problem jest w modemie Orange i oni powinni ustawić , serwis z Orange odwrotnie ,,jeszcze lepiej gość z ogłoszenia, że tym razem winny komputer.Znalazłam jeszcze serwis co naprawia niby radiowo czy z adresu IP ? ich siedziba 70 km z stad ( nie wiem czy to możliwe ogłaszają sie i chca przedpłaty 150 zł, to chyba Blef. nie myśle ze można na odległość dlatego jeszcze kasy nie wysłałam ) Proszę pomóżcie bo oszaleję , kogo cisnąc ,,raz ze koszt dwa czas , JESTEM ZAŁAMANA ,, jak to naprawić rozwiazać . z góry za pomoc dziękuję
  • Poziom 28  
    Problem leży zapewne w adresacji routera (tj. puli adresów IP) jak i ustawionego IP w drukarce. Zazwyczaj taki adres jest ustawiony na sztywno (ręcznie) dzięki czemu skan jest stabilny nawet przy włączonym DHCP w sieci. Jeśli jest stary router to podłączyć i sprawdzić pulę adresów IP. W drukarce też można sprawdzić przypisany adres. Usługa zdalnie w okolicach 50-70 PLN netto. Czyli 3x taniej niż "konkurencja" pod warunkiem że ktoś po drodze nie rozgrzebał "kolejno wezwanych ekspertów". W przypadku skanowania na adres email to może być kwestia ustawień np. portów (zablokowany domyślnie port 25 SMTP w Neostradzie/Orange).
  • Poziom 2  
    więc może pan pomóc ..;-) Oczywiście OK naprawdę już nie mam siły i nerwów do tego latanie ,
    Dlaczego ci ludzie nie wiedzieli tego..Orange Serwisant był gratis to może i dlatego , chodz bym coś tam dała GDYBY zrobił,, ale gościu od kopiarki czy ekspert z gazety juz nie im za Nic niezrobienie zapłaciłam, w końcu czas to też pieniądz
    prosze podac jak sie skontaktować z panem ,,
    tu chyba glupio pisac swój numer telefonu czy maila ???